"Причини різні". В українців за кордоном вилучили 430 дітей. З них 65 уже вдалося повернути

Національна соціальна сервісна служба України повідомила "Радіо Свобода", що станом на кінець липня 2024 року в українців за кордоном вилучили 430 дітей. За даними служби, з них 65 уже вдалося повернути.

Інформацію про такі випадки служба отримує як від дипломатичних українських установ, так і від самих родичів, повідомляє проєкт Радіо Свобода «Ти як?». Серед країн, де такі ситуації трапляються найчастіше, – Німеччина (122 дитини), Польща (39 дітей), Норвегія й Іспанія (по 20 дітей).

«І тут – різні причини. Може бути як незнання законодавства країни перебування нашими батьками, різний підхід, скажімо так, до виховання дітей в Україні і за кордоном. Наприклад, коли дитину голосно сварять на вулиці, коли дитину саму, наприклад, у віці до десяти років відправляють у школу, що в принципі в Україні звично, а в багатьох країнах Європи це заборонено. Але бувають також об’єктивні причини, коли є проблеми зі здоров’ям у батьків, тобто, в тому числі психічні розлади, тоді, звичайно, з метою забезпечення безпеки дітей їх вилучають, поміщають у місцеві сімейні форми чи інші заклади, які є в конкретній країні. А наше завдання – знайти тих родичів або законних представників, які готові поїхати, забрати дитину і в подальшому опікуватися», – заявив голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик.

Національна соціальна сервісна служба України – центральний орган виконавчої влади, створений у серпні 2020 року, який реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей.

На початку цього року перша леді України Олена Зеленська повідомила, що після початку повномасштабного вторгнення РФ з України за кордон виїхали понад два мільйони дітей.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті