"Причини різні". В українців за кордоном вилучили 430 дітей. З них 65 уже вдалося повернути

Національна соціальна сервісна служба України повідомила "Радіо Свобода", що станом на кінець липня 2024 року в українців за кордоном вилучили 430 дітей. За даними служби, з них 65 уже вдалося повернути.

Інформацію про такі випадки служба отримує як від дипломатичних українських установ, так і від самих родичів, повідомляє проєкт Радіо Свобода «Ти як?». Серед країн, де такі ситуації трапляються найчастіше, – Німеччина (122 дитини), Польща (39 дітей), Норвегія й Іспанія (по 20 дітей).

«І тут – різні причини. Може бути як незнання законодавства країни перебування нашими батьками, різний підхід, скажімо так, до виховання дітей в Україні і за кордоном. Наприклад, коли дитину голосно сварять на вулиці, коли дитину саму, наприклад, у віці до десяти років відправляють у школу, що в принципі в Україні звично, а в багатьох країнах Європи це заборонено. Але бувають також об’єктивні причини, коли є проблеми зі здоров’ям у батьків, тобто, в тому числі психічні розлади, тоді, звичайно, з метою забезпечення безпеки дітей їх вилучають, поміщають у місцеві сімейні форми чи інші заклади, які є в конкретній країні. А наше завдання – знайти тих родичів або законних представників, які готові поїхати, забрати дитину і в подальшому опікуватися», – заявив голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик.

Національна соціальна сервісна служба України – центральний орган виконавчої влади, створений у серпні 2020 року, який реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей.

На початку цього року перша леді України Олена Зеленська повідомила, що після початку повномасштабного вторгнення РФ з України за кордон виїхали понад два мільйони дітей.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті