При гуманітарних хабах Старобільської РВА відкрились Центри підтримки сім’ї, де працюють переселенки - колишні клієнтки хабів

Центри підтримки сім’ї відкрились при гуманітарних хабах Старобільської РВА в містах Київ і Свалява Закарпатської області у березні, значна частина колективу Центрів - жінки-ВПО, які раніше користувались послугами цих хабів. Про це "ОстроВу" повідомила очільниця релокованої з Луганщини ГО "Центр спільного розвитку "Дієва громада" Оксана Очкурова 12 березня.

"Центри підтримки сім’ї у Києві та Сваляві - це безпечне й відкрите середовища для переселенців, де вони можуть зустрічатися, спілкуватися з іншими членами громади та отримувати соціальні послуги. Ми створили Центри в рамках проєкту "Відкриті двері. Розширення доступу до соціальних послуг", який реалізується нашою громадською організацією", - розповіла Очкурова.

Як повідомляється на сторінці громадської організації у Facebook, робота Центру підтримки сім’ї складається із наступних компонентів:

- ресурсний центр підтримки сім’ї,

- відкритий простір з ігровою зоною,

- освітні класи у форматі позашкільних занять для дітей,

- неформальна освіта протягом життя.

У Центрах переселенцям надають безкоштовні послуги соціальні працівники, соціальні педагоги, психологи, працівники культури й інші спеціалісти.

Як підкреслює Оксана Очкурова, більша частина колективу Центру, який працює у Сваляві - це жінки-переселенки, які протягом усього періоду роботи Старобільського хабу (це майже два роки) отримували тут різну допомогу, від "гуманітарки" до навчання на різних курсах.

Наприклад, переселенка з Донеччини Юлія Павлюк у Центрі навчає дітей англійської мови й проводить з ними інші заняття. Юлія підкреслює, що тривалий час разом із своєю родиною користувалась соціальними послугами Старобільського хабу.

"Тут знаходять щось корисне для себе три покоління моєї родини, - каже жінка. - І мої батьки, і я, і мій син".

Ще одна працівниця Центру підтримки сім’ї у Сваляві - переселенка з Сєвєродонецька Ольга Панаріна. Вона працівниця культури, засновниця й керівниця дитячо-юнацького вокального ансамблю "Усмішка" Сєвєродонецького міського центру дитячої та юнацької творчості. Після вимушеного переселення Ольга працює з вихованцями дистанційно. Одночасно у Центрі підтримки сім’ї вона вживу проводить арттерапевтичні заняття для дорослих. 

Адреси й графіки роботи Центрів підтримки сім’ї є такими.

Місто Київ, бульвар Лесі Українки, 26а, кабінет 330, з понеділка по п'ятницю з 09:00 до 15:00.

Місто Свалява Закарпатської області, вул. Чорновола, 3, з понеділка по суботу з 09:00 до 17:00, перерва з 13:00 до 14:00.

Психологиня Ольга Гриньку проводить індивідуальні й групові заняття для дітей і дорослих

За ініціативи Юлії Павлюк у Сваляві відбулись змагання зі спідкубінгу - збирання кубика Рубіка на швидкість.

Колектив Центру підтримки сім’ї, який працює в Києві

Конектив Центру підтримки сім’ї, який працює у Сваляві

Ігрова зона для дітей

Раніше повідомлялось, що Старобільська РВА надала оновлені контакти й адреси гуманітарних хабів, які обслуговують ВПО з Луганщини в різних регіонах України.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті