Проєкт з дистанційного обстеження знищеного житла на окупованих територіях масштабують - Мінреінтеграції

Експериментальний проєкт щодо дистанційного обстеження знищеного житла на тимчасово захоплених росіянами територіях. Про це йшлося під час чергової наради з питань житла для внрутрішньо переміщених осіб під головуванням віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук, повідомляє в Телеграмі з Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Мова йшла про пілотний проєкт, який дає змогу підтвердити руйнування житла на ТОТ і територіях бойових дій за допомогою дистанційного зондування Землі – аерозйомки. Свого часу його реалізація розпочалася з Мелітополя.

Цей інструмент дає можливість зафіксувати зруйноване житло на таких територіях і внести його у Державний реєстр нерухомості для подальшої виплати компенсацій власникам.

Внесення зруйнованих об’єктів до реєстру здійснюватимуть комісії, створені при виконавчих органах місцевого самоврядування або при обласних військових адміністраціях після отримання аерознімків.

Донедавна обстеження та реєстрація пошкодженого житла могла відбуватися тільки на підконтрольній Україні території.

В ході обговорень представник від Мінвідновлення поінформував присутніх про підготовку проєкту постанови, яка дозволить масштабувати дистанційне зондування Землі.

Наразі документ перебуває на етапі погодження центральними органами виконавчої влади. Після отримання висновків і зауважень Мінвідновлення направить його на розгляд до Уряду.

"Дуже добре, що напрацьовано рішення, яке дозволить масштабувати цей експериментальний проєкт. Адже наразі головним є зафіксувати численні руйнування, яких ворог завдав нашим містам, і не дати йому змоги приховати ці злочини. Зібрана доказова база зможе бути використана у Міжнародному реєстрі збитків для їх відшкодування", – заявила Верещук.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті