Проведення виборів президента під час війни не підтримують 42% українців - опитування

42% українців однозначно не підтримують проведення виборів президента у державі під час війни. Про це йдеться в опитуванні соціологічної групи «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень.

Так, 22% українців висловилися за проведення виборів, 14% — скоріше підтримують, 18% — скоріше не підтримують. Решта 4% респондентів не змогли відповісти.

Окрім цього, громадян запитали, чи підтримали б вони проведення парламентських виборів, на що українці відповіли ось так:

  • 28% — однозначно підтримують;
  • 18% — скоріше підтримують;
  • 16% — скоріше не підтримують;
  • 36% — однозначно не підтримують;
  • ще 3% не визначилися з відповіддю.

Згідно з дослідженням, показник прихильності до проведення президентських виборів у країні проти лютого 2024-го виріс — тоді 17% українців підтримували таку ідею, а 49% висловлювалися проти.

Так само і з виборами до Верховної Ради: у лютому 2024-го за парламентські голосування виступали 18% респондентів, а 44% були проти цього.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що якщо війна затягуватиметься, то потрібно буде шукати інструменти для проведення президентських виборів.

 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті