Проти будівництва нових енергоблоків атомних електростанцій та добудови Хмельницької АЕС під час війни виступають 68% українців
Поводження з радіоактивними відходами вважають головною проблемою атомної енергетики 80% українців. Такими є результати свіжого соціологічне дослідження, проведеного агенцією "Info Sapiens" на замовлення ГО "Центр екологічних ініціатив "Екодія", повідомила "ОстроВу" медіакоординаторка ГО "Екодія" Галина Мельник 25 березня.
"Загалом атомна енергетика сприймається нашим суспільством як корисне, але водночас небезпечне джерело електроенергії. При цьому 76% опитаних згодні з тим, що перебування поруч з АЕС небезпечне завжди, а під час війни ці ризики лише зростають", - зазначила Мельник.
Фахівець з енергетичної політики ГО "Екодія" Артем Колесник каже, що дослідження стало необхідним у контексті планів добудови Хмельницької АЕС. Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11392, який дозволяє закупівлю російських реакторів із замороженого болгарського проєкту "Белене". Це рішення вже викликало жорстку критику експертів через економічні, технічні та безпекові ризики.
“Ключове питання зараз - як до цього ставляться українці? Чи готове суспільство підтримати добудову ХАЕС після стількох років невизначеності? Саме для цього ми замовили соціологічне дослідження. Ми хочемо зрозуміти, що думають люди: чи бачать вони у цьому перспективу, чи мають побоювання”, - підкреслив Артем Колесник.
Згідно з дослідженням, щодо майбутнього атомної енергетики населення не має однозначної думки, зберігається амбівалентне ставлення. З одного боку, погоджуються, що електростанції забезпечують велику кількість енергії, з іншого - що будівництво є дорогим і складним процесом.
Як показали результати дослідження, 68% українців вважають, що будівництво нових енергоблоків атомних електростанцій слід відкласти до завершення війни. Відповідно, ці 68% виступають проти добудови Хмельницької АЕС під час війни.
Раніше повідомлялось, що в лютому 2025 року НАЕК "Енергоатом" та американська компанія Westinghouse домовилися про спільну роботу з посилення безпеки майбутніх енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електростанції та адаптації палива для них.
Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка
ПідтриматиСтатті

«Медовий місяць» нової американської адміністрації з Москвою закінчився?». Російські ЗМІ про Україну

К.Матвієнко про погрози Трампа і готовність РФ до миру: Це чистої води садизм
