Президентка Словаччини з прощальним візитом прибула до України

Президентка Словаччини Зузана Чапутова у п'ятницю завітала до Києва з прощальним візитом. Про це вона повідомила у Facebook.

За словами Чапутової, це вже її четвертий візит до Києва за час свого перебування на посаді, а також третій – під час війни.

"Я тут також тому, що привезла гарні новини про допомогу Словаччини Україні", – зауважила президентка.

"Я вчетверте перебуваю в Києві під час мого мандату, і сьогодні я приїхала як президент Словаччини, щоб попрощатися з президентом Володимиром Зеленським.  Наші президентські мандати і наші політичні історії почалися приблизно в один і той же час. За цей час ми мали можливість зблизитися, багато говорити і слухати один одного. З офіційних стосунків вони перетворилися на дружні, і я йому за це вдячна. Він є лідером країни, яка захищає своє майбутнє і право самостійно його визначати. Він захищає принципи і правила, які гарантували нашому континенту десятиліття миру і які зараз так грубо топчуться Російською Федерацією в його країні", - наголосила Зузана Чапутова.

Новим президентом Словаччини обрали Петера Пеллегріні, коаліційного партнера антиукраїнського прем’єра Роберта Фіцо.

Після перемоги Пеллегріні Фіцо та його союзники консолідують владу та контролюватимуть парламент, уряд і президентський офіс Словаччини.

Після того, як чинна словацька президентка Зузана Чапутова піде у відставку в червні, в Словаччині більше не залишиться жодного високопосадовця, який би беззастережно підтримував військову підтримку Києва і його зусилля із силової оборони від російської агресії.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті