Президентка Швейцарії по завершенні Саміту миру поставила питання про включення РФ у переговори

Перший Саміт миру в Бюргенштоку продемонстрував можливість дійти спільного бачення завдяки зміцненню довіри та спільної роботи з питань ядерної безпеки, продовольчої безпеки та людського виміру у війні росії проти України. Про це заявила президентка Швейцарії Віола Амгерд у завершальному виступі, повідомляє "Інтерфакс-Україна"

"Залишається одне ключове питання: як і коли Росія може бути включена в цей процес? Ми чули це в багатьох ваших заявах. У міцному рішенні мають брати участь обидві сторони", - сказала вона..

За її словами, вперше на найвищому рівні говорили про мир в Україні, а не про зброю і війну, що, незважаючи на наявність різних точок зору, надає імпульсу мирному процесу.

"Нам вдалося дійти спільного бачення тут, у Бюргенштоку... Ми надсилаємо чіткий сигнал народу України й усім тим, хто безпосередньо постраждав від наслідків війни, що значна частина міжнародної спільноти має бажання домогтися змін", - заявила Амгерд.

Вона вважає, що участь на високому рівні такої кількості держав і організацій дала змогу розпочати широкий діалог і виробити спільні ідеї щодо шляху до справедливого та міцного миру в Україні.

Президентка Швейцарії додала, що під час загальних засідань та окремих робочих груп за напрямами вдалося встановити рамки, навколо яких мають відбуватися подальші обговорення.

"По-перше, будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, надійним... По-друге, продовольча безпека в жодному разі не повинна ставати зброєю. Напади на торгові судна в портах і на всьому шляху проходження, а також на цивільні порти та цивільну портову інфраструктуру неприйнятні. По-третє, всі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну, всі депортовані та незаконно переміщені українські діти й усі інші цивільні особи України, котрі були незаконно затримані, мають бути повернуті в Україну", - назвала Амгерд конкретні цілі, які були поставлені та до яких усі прагнуть.

Вона ще раз зазначила, що дискусії останніх двох днів засвідчили, що існують різні точки зору, проте тим важливим є розуміння того, що шлях до миру в Україні має здійснюватися на основі міжнародного права і, зокрема, Статуту ООН, і для досягнення цієї мети необхідні подальші кроки.

"Швейцарія готова й надалі відігравати активну роль у цьому процесі діалогу. Я впевнена, що ми всі будемо віддані цьому процесу і після Бюргенштока... Світ може бути впевнений, що ми продовжимо працювати в ім'я миру в Україні, як ми це робили в ці вихідні", - підсумувала президентка.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні заявила, що якщо росія не погодиться з умовами, то її примусять здатися. 

Статті

Країна
21.12.2024
10:15

Економічні підсумки-2024: і це минеться…

Зрозуміло, що українці не стали менше їсти та не перестали купувати одяг та взуття. Просто їх самих у країні стало значно менше.
Донецьк
20.12.2024
11:00

Телемедицина на Донеччині: між ідеєю та практикою

Телемедицина – це медична послуга, яка надається на відстані через електронні засоби зв’язку. Простими словами - онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або комп’ютера.
Країна
19.12.2024
11:54

Павло Лакійчук: Від того, як відбуватиметься битва за Покровськ, залежить весь перебіг бойових дій на Донецькому напрямку

Останні місяці ситуація на фронті для українських військ стабільно погіршується. На сьогодні ворог сконцентрував увагу на Покровському та Курахівському напрямку та досяг там певних успіхів. Військові говорять, що окупація Курахового – це питання...
Всі статті