Президент Литви Гітанас Науседа, який активно підтримує Україну, переобраний на другий термін

У Литві в другому турі президентських виборів переміг чинний президент країни Гітанас Науседа. Про це повідомляє Телеграм-канал "Радио Свобода".

За даними головної виборчої комісії Литви, Науседа набрав 74,43% голосів. Його суперниця, прем'єр-міністр Інгріда Шимоніте, отримала 24% голосів. Явка на голосуванні становила 49,6%.

60-річний Гітанас Науседа очолює Литву з липня 2019 року. Цей термін стане для нього другим і останнім. Згідно з Конституцією Литви, президент не може обиратися більше двох разів поспіль.

Науседа подякував литовському народу за надану йому довіру. "Я прекрасно розумію, що цим кредитом довіри мені доведеться дорожити", - заявив він, виступаючи перед журналістами.

Обраний президент пообіцяв продовжити нинішній зовнішньополітичний курс Литви і висловив сподівання, що країна отримає ще більше користі від співпраці з Євросоюзом і НАТО.

Головною темою президентських перегонів стала війна РФ проти України та її наслідки для національної безпеки Литви. Обидва кандидати виступають за всебічну підтримку України у війні з росією і зміцнення НАТО.

Науседа зробив собі ім'я як рішучий прихильник України в її обороні від російської агресії.

"Давайте не будемо плекати ілюзій, що Володимир Путін готовий до якихось мирних переговорів, - сказав Науседа журналістам після першого туру виборів. - Іншого способу зупинити це, крім як ефективно підтримувати Україну, просто немає, головне - зробити це швидко".

Як повідомлялося, президент Литви був присутній на похороні литовського військового, який загинув за свободу України.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті