Президент Литви Гітанас Науседа, який активно підтримує Україну, переобраний на другий термін

У Литві в другому турі президентських виборів переміг чинний президент країни Гітанас Науседа. Про це повідомляє Телеграм-канал "Радио Свобода".

За даними головної виборчої комісії Литви, Науседа набрав 74,43% голосів. Його суперниця, прем'єр-міністр Інгріда Шимоніте, отримала 24% голосів. Явка на голосуванні становила 49,6%.

60-річний Гітанас Науседа очолює Литву з липня 2019 року. Цей термін стане для нього другим і останнім. Згідно з Конституцією Литви, президент не може обиратися більше двох разів поспіль.

Науседа подякував литовському народу за надану йому довіру. "Я прекрасно розумію, що цим кредитом довіри мені доведеться дорожити", - заявив він, виступаючи перед журналістами.

Обраний президент пообіцяв продовжити нинішній зовнішньополітичний курс Литви і висловив сподівання, що країна отримає ще більше користі від співпраці з Євросоюзом і НАТО.

Головною темою президентських перегонів стала війна РФ проти України та її наслідки для національної безпеки Литви. Обидва кандидати виступають за всебічну підтримку України у війні з росією і зміцнення НАТО.

Науседа зробив собі ім'я як рішучий прихильник України в її обороні від російської агресії.

"Давайте не будемо плекати ілюзій, що Володимир Путін готовий до якихось мирних переговорів, - сказав Науседа журналістам після першого туру виборів. - Іншого способу зупинити це, крім як ефективно підтримувати Україну, просто немає, головне - зробити це швидко".

Як повідомлялося, президент Литви був присутній на похороні литовського військового, який загинув за свободу України.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті