Президент Грузії попереджає: якщо ЄС повторно відмовить країні у статусі кандидата, "все може піти інакше"

Незважаючи на незрозумілі рішення та риторику грузинського уряду, не можна відмовляти Грузії вдруге; не можна давати росії відчути, що Грузія вже не так тісно пов'язана з Європою та Америкою. Про це заявила президент Грузії Саломе Зурабішвілі, - повідомляє Грузія Online.

За словами Зурабішвілі, повторна відмова у наданні статусу кандидата на вступ до ЄС може вплинути на внутрішню стабільність Грузії.

"Я думаю, що перша відмова була сприйнята населенням Грузії як трохи несправедлива, але було зрозуміло, що ми в чомусь не висловили політичної волі, і не було прийнято відповідних рішень. Рішення було несправедливим, виходячи із зближення із законодавством [Євросоюзу], але якщо подивитися в обличчя реальності, то після того, як документ Шарля Мішеля було відкинуто, політична воля відчувалася менше", - сказала президент Грузії.

"Мета моєї поїздки полягала у поясненні того, що, незважаючи ні на що – навіть на незрозумілі рішення та риторику влади, не можна відмовляти Грузії вдруге зі стратегічних та геополітичних міркувань. Заганяти нас в ізоляцію не можна стратегічно. Сьогодні Грузія у такому регіоні, що вона потрібна для стабільності, а не для другого фронту. Наша стабільність дуже важлива. Така відмова може вплинути на нашу внутрішню стабільність і все може піти по-іншому", - попередила Саломе Зурабішвілі.

"Наше населення всіляко показало, де воно і куди йде. З одного боку, це потрібно визнати, а з іншого боку, це [ненадання статусу] буде антисигналом для Росії. Не можна давати Росії відчути, що Грузія вже не так тісно пов'язана з Європою та Америкою", - наголосила президент.

На питання, чи виявляє влада Грузії політичну волю для виконання 12 рекомендацій, Зурабішвілі відповіла, що «ні, не виявляє, але влада має бути доведена до того, щоб вона була вірною своїм обіцянкам».

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті