Президент Чехії пояснив, як допомога України впливає на безпеку країн Вишеградської групи

Допомога Україні необхідна для безпеки європейських країн, заявив президент Чехії Петр Павел після саміту глав держав Вишеградської групи (V4 - Чехія, Словаччина, Польща, Угорщина) у Празі. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на  агентство Ceske noviny.

"Російська агресія зачіпає всіх нас, тому підтримка України вкрай важлива для нашої безпеки... Росію має бути притягнуто до відповідальності за втрачені людські життя і збитки, завдані Україні. Тому ми повинні рішуче продовжувати всіляко підтримувати Україну та її громадян, це в наших інтересах", - сказав Павел.

"За поточними розрахунками, для відновлення боєздатності Росії знадобиться щонайменше п'ять-сім років", - підкреслив президент Чехії, відповідаючи на запитання, пов'язане з потенційною загрозою для НАТО.

"З іншого боку, у розрахунках є багато змінних, які можуть змінити ситуацію. Це дійсно залежатиме від того, яким буде результат конфлікту в Україні", - сказав він.

Нагадаємо, Чехія планує заморозити всі державні активи РФ на своїй території.

Як повідомлялося, президент Чехії вважає, що "час грає на користь росії" і прикинув, коли можуть розпочатися переговори між Україною та РФ. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті