Президент Чехії: Не можна допустити перемоги росії у війні проти України

Російська агресія та її зростаюча самовпевненість загрожують підірвати чинний міжнародний порядок, побудований на обумовлених правилах і співпраці. Про це заявив президент Чехії Петр Павел, виступаючи 29 серпня в Празькому Граді перед послами Чеської Республіки, - повідомляє "Чеське радіо".

Президент зазначив, що пишається силою і єдністю, з якими Чехія стала на захист України, що зазнала нападу, і надала притулок біженцям. Одночасно Чеській Республіці вдалося звільнитися від залежності від російських енергоресурсів, хоча нещодавно це здавалося неможливим.

На думку Петра Павела, не можна допустити перемоги росії у війні проти України. На його думку, росія так і не змирилася з втратою політичного впливу в Чехії.

Президент заявив, що він розуміє наслідки війни та хвилі міграції в економічному та соціальному плані для багатьох чеських громадян.

"Я також усвідомлюю, як ці наслідки цілеспрямовано і цинічно використовуються для поширення екстремізму, а в деяких випадках навіть ксенофобії. Ми повинні протистояти цьому. Я сам приділятиму цьому пильну увагу", - пообіцяв президент.

У прагненні зберегти мир, побудований на законі та його виконанні, не можна відмовлятися від боротьби з брехнею, маніпуляціями та розпалюванням ненависті, вважає Глава Чехії.

Підтримка України залишиться на порядку денному всіх перемовин президента Петра Павела, що він вважає не лише проявом солідарності, а й правильними з погляду стратегії та ключовими для гарантування безпеки Чехії.

Допомога Україні має залишатися максимально широкою. Країна потребує гуманітарної, військової, економічної та політичної допомоги, вважає Петр Павел. Він закликав створити умови для того, щоб після закінчення війни і виконання необхідних вимог Україна стала повноправним членом Євросоюзу і НАТО.

На думку президента Чехії, перемога росії посилила б неприпустиме нехтування правами мешканців України і водночас підштовхнула б РФ до подальших ворожих кроків щодо інших європейських країн, включно з Чехією.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті