Мінспорту та НОК України мають саме зараз вирішувати, чи бойкотувати відбіркові змагання до Олімпіади - Беленюк

Допуск росіян і білорусів до міжнародних змагань з фехтування є прецедентом, через який інші міжнародні федерації можуть приймати рішення про такий самий допуск, і Мінспорту та НОК України мають саме зараз вирішувати, чи бойкотувати відбіркові змагання до Олімпіади. Про це заявив чемпіон Олімпійських ігор 2020 року, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань молоді і спорту у Верховній Раді України IX скликання Жан Беленюк у своєму Телеграм-каналі 11 березня.

"Тенденція зрозуміла. У фехтуванні починається відбірковий етап до Олімпіади 2024, що вказує нам відповідь на запитання "Чи допустять росіян до Ігор?", – написав Беленюк. – Думаю, що інші міжнародні федерації, чия політична воля сприяє допущенню, буде жвавіше приймати рішення на користь допуску, маючи "прецедент фехтування". Тож настає час вирішувати НОКу/МінСпорту, що робити українським спортсменам на етапі відбору до Олімпіади, де будуть брати участь росіяни та білоруси".

Як зауважив Беленюк, при виборі бойкоту відбіркових змагань питання бойкоту Олімпіади Україною просто стає неактуальним, бо "ніхто без ліцензій туди просто не потрапить".

Він нагадав, що 10 березня Міжнародна федерація фехтування прийняла рішення про допуск росіян і білорусів до міжнародних змагань. Голосів "за" було 89, проти – 46.

"Перевага тих, хто підтримав таке рішення у голосуванні, вражає", – підкреслив Беленюк.

Раніше повідомлялось, що організатори Олімпіади 2024 року в Парижі заявили, що підкоряться рішенню МОК про участь росії.

Раніше також повідомлялось, що Велика Британія вимагає від спонсорів здійснити тиск на МОК щодо допуску спортсменів з росії та Білорусі на Олімпіаду.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті