Прем’єра фільму "Квіти України" режисерки Аделіни Борець з Маріуполя відбудеться на КМКФ "Молодість"

Національна прем’єра дебютної документальної стрічки Аделіни Борець «Квіти України»  (Польща, Україна, 2024) відбудеться на КМКФ «Молодість», в рамках документального конкурсу. Про це повідомляють у команді фільму.

За кілька днів до цього, 28 жовтня, відбудеться міжнародна прем’єра фільму в рамках одного з найстаріших фестивалів Європи DOK Leipzig, який є дуже потужним майданчиком для документалістів. «Квіти України» стали фільмом-відкриттям міжнародного конкурсу цього фестивалю.

Крім того, стрічка щойно здобула спеціальну відзнаку журі на 34-му Міжнародному кінофестивалі Сzłowiek w zagrożeniu (Людина в небезпеці) у Лодзі, в Польщі.

Назва «Квіти України» знайома киянам завдяки історії про однойменну будівлю, яку відстоюють від забудовників жителі міста, в фільмі мова піде про 67-річну Наталю. Втім вона протистоїть тому ж самому супротивнику — нечистим на руку забудовникам. Героїня фільму — сильна та незалежна жінка, з гострим почуттям гумору. Вона сповнена рішучості захистити власну землю попри всі перешкоди. Боротьба приватна згодом перетворюється на боротьбу національну, коли Росія розпочинає повномасштабне вторгнення в Україну. Фільм «Квіти України» змальовує портрет жінки, яка відмовляється відступати, і надсилає глядачам потужне послання спротиву та надії.

«”Квіти України” для мене — це символ. Ми його початково взяли з архітектурної памʼятки на Січових Стрільців, коли ту намагались знести. Там я провів своє дитинство а ще ми знімали одну з перших сцен. Вона не увійшла у фільм, але задала тон для нас, для самої команди — в першу чергу, операторів Богдана Розумного та Богдана Борисенка, звукорежисера Дениса Кащея та другої режисерки Ганни Ярошевич. Здається, це був липень 2021-го, було дуже спекотно, асфальт в місті плавився, я тоді зрозумів, що ми робимо історичну справу — документуємо сьогодення мого рідного неповторного Києва», — розповідає продюсер стрічки Гліб Лук’янець.

Музика легендарного українського гурту ДахаБраха підкреслила настрій стрічки. До фільму увійшло чимало найбільш популярних композицій гурту, які вже давно стали хітами.

«Моя співпраця з гуртом почалась ще у 2017-му році. Музика ДахаБраха стала саундтреком до мого першого короткометражного документального фільму «Зірка полинь». Цей фільм теж про дім і коріння. Для мене було зрозуміло, що і при роботі над моїм повнометражним дебютом я буду працювати саме з цим гуртом, адже їх музика оголює мої почуття», — коментує режисерка Аделіна Борець.

Продюсерами фільму є Гліб Лук’янець (Gogol Film) та Наталія Гжегожек (KOSKINO). Фільм є польсько-українською копродукцією.

Про режисерку:

Аделіна Борець народилась у Маріуполі. Є випускницею Варшавської кіношколи, курс режисури та Wajda School зі сценарної майстерності. Наразі закінчує магістратуру в кіношколі Кісловського у Катовіце. Її фільми брали участь у престижних кінофестивалях, зокрема Варшавському, кінофестивалі у Новому Орлеані, Київському тижні критики та Польському кінофестивалі у Гдині. Вона вже отримала низку нагород (гран-прі та приз глядацьких симпатій на 15-му міжнародному екологічному кінофестивалі EKOFILM у Чехії за свій перший короткий метр «Зірка полинь». «Квіти України» — дебютний короткометражний фільм Аделіни Борець, який мав світову прем’єру на Краківському кінофестивалі.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті