Прем'єр-міністр Естонії подала у відставку. Йде на підвищення

Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас у понеділок, 15 липня, подала у відставку. Про це повідомляє Телеграм-канал "Радио Свобода".

Зазначається, що раніше Каллас була номінована на пост глави зовнішньополітичного відомства ЄС. Кандидатуру ще має затвердити Європарламент, однак у коаліції, яка формуватиме новий склад Єврокомісії, є в ньому необхідна більшість голосів.

До формування нового кабінету міністрів Каллас виконуватиме обов'язки прем'єра. Очікується, що склад правлячої коаліції в Естонії не зміниться, і ліберальна Партія реформ, яку представляє Каллас, номінує кандидата в прем'єри. Найімовірніше, ним буде Крістен Міхал.

Кая Каллас обіймає посаду прем'єр-міністра з 2021 року. За цей час змінилося кілька складів уряду, а також правляча коаліція - партнерам Партії реформ були різні політичні сили. Нинішній уряд швидше лівоцентристський.

Каллас, крім іншого, різко критикує РФ у зв'язку з її вторгненням в Україну. Естонія, як і інші країни Балтії, послідовно підтримує Україну як у сфері оборони, так і в інших сферах. У 2023 році, однак, естонські журналісти виявили, що компанія її чоловіка Арво Галліка продовжувала поставляти товари в РФ навіть після початку російського вторгнення в Україну. Каллас відмовилася піти у відставку, зазначивши, що не мала жодного стосунку до діяльності компанії. Поліція безпеки Естонії зазначила, що санкційний режим порушено не було, і претензій із погляду закону до діяльності Халліка немає. Сам він заявив, що позбудеться акцій компанії і піде з постів у ній.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті