Працюємо над тим, щоб Росію виключили з усіх міжнародних інституцій із прав людини - Лубінець

Офіс омбудсмена України веде роботу над тим, щоб Російську Федерацію виключили з усіх міжнародних інституцій з прав людини. Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у Телеграм.

Лубінець наголосив, що Офіс омбудсмена активно веде діалог із міжнародними партнерами. За його даними, цьогоріч офіс провів понад 400 зустрічей і здійснив понад 100 закордонних візитів, результатами яких стали правозахисні ініціативи та реалізація низки гуманітарних питань. 

Він назвав "великою перемогою" Офісу омбудсмена те, що інституція російської уповноваженої з прав людини із жовтня 2024 року більше не є національною інституцією з прав людини. Це рішення, за його словами, ухвалив Підкомітет з акредитації Глобального альянсу національних інституцій з прав людини (SCA GANHRI) на підставі наданої офісом інформації на його осінній сесії.

Лубінець акцентував, що у переліку 118 акредитованих національних інституцій з прав людини з усього світу більше немає інституції держави-агресорки Росії.

За словами Лубінця, ще в серпні 2022 року РФ виключили із Міжнародного інституту Омбудсмана (ІОІ), найбільшої мережі омбудсменів світу. Також у 2023 році, за даними Лубінця, інституцію російської уповноваженої із прав людини спільними зусиллями виключили з Європейської мережі національних інституцій із прав людини (ENNHRI). А у жовтні 2024 року, підкреслив Лубінець, "спільними зусиллями ми виключили уповноважену з прав людини в РФ з Асоціації омбудсманів Середземноморʼя (АОМ)".

"Ми ведемо роботу, аби РФ ізолювали з усіх міжнародних мереж і платформ національних інституцій з прав людини і омбудсменів", - заявив Лубінець.

Він підкреслив, що робота для зміцнення України на міжнародних майданчиках триватиме й надалі.

Статті

Країна
03.02.2025
16:00

Гривня: перевірка на міцність

Зрозуміло, що при такому розкладі, коли національна грошова одиниця тримається тільки на зарубіжному фінпідживленні – якось складно говорити про її стабільність і прогнозувати «світле майбутнє».
Донбас
02.02.2025
18:50

У Донецьку та Луганську почали грабувати награбоване. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розгорнулася заочна дискусія про те, добре чи погано брати чуже. Молоді «республіки» запевняли, що все те, що вони вкрали в України, - це правильно, а от коли вкрадене починають віджимати в них, то це вже...
Луганськ
01.02.2025
14:25

Метаморфоза. Як український політолог  миттєво стала російським професором

Лише два місяці тому, вона була завідувачкою кафедри політології дніпровського Університету імені Альфреда Нобеля. І ось, під Новий рік повертається до окупованого Луганська, і одразу ж стає професором кафедри державного управління у тепер уже...
Всі статті