Повна підтримка: міністри фінансів ЄС розглянуть план G7 щодо арештованих російських активів

Міністри фінансів Євросоюзу розглянуть план G7 щодо використання непередбаченого прибутку, отриманого від арештованих російських активів, після саміту "Великої сімки" в червні. Про це заявив головуючий на зустрічах міністрів фінансів Єврогрупи Паскаль Донох'ю, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Чиновник сказав, що існує непохитна підтримка у питанні задоволення фінансових потреб України.

"Дискусія між міністрами продемонструвала вдячність за конструктивну взаємодію з партнерами з "Великої сімки" в цьому плані та повну підтримку її продовження", - сказав Донох'ю.

Він додав, що міністри фінансів розглянуть на своїй червневій зустрічі необхідність подальших обговорень після саміту G7 в Апулії.

Після вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року західні країни заарештували близько 300 мільярдів доларів активів російського Центрального банку, які приносять річний прибуток у розмірі 2,5-3,5 мільярда євро на рік.

Європейський союз, де перебуває основна частина активів, погодився спрямувати щорічний прибуток до спеціального фонду, з якого фінансуватиметься військова допомога Україні.

Але в рамках "Великої сімки", до якої входять США, Канада, Японія, Великобританія, Франція, Німеччина та Італія, Вашингтон наполягає на тому, щоб використати прибуток для надання великого кредиту Україні зараз, коли ці гроші критично потрібні Києву.

Згідно з планом G7, який ЄС розгляне після зустрічі G7 в Італії, прибуток від заморожених активів обслуговуватиме відсотки та погашатиме капітал кредиту, виданого Україні або Вашингтоном, або США та іншими країнами "Великої сімки", або ЄС зі свого бюджету.

Видання пише, що для видачі такого кредиту Україні ЄС має надати гарантії емітенту кредиту, що прибуток від активів буде надано для його обслуговування.

Євросоюзу також доведеться внести зміни до свого режиму санкцій проти Росії щодо заморожених активів, щоб усунути необхідність одноголосного продовження санкцій щодо цього кожні шість місяців, як це відбувається зараз, щоб усунути потенційну невизначеність.

Країни Заходу поки що не знайшли спільного рішення щодо конфіскації російських активів, тому шукають інші шляхи, які дозволять використати заморожені фінанси Кремля для допомоги Україні.

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті