Посол Бродський: "Ізраїль і Україна приречені співпрацювати і працювати разом - і зараз, і особливо після війни"

Ізраїль і Україна приречені співпрацювати і працювати разом - і зараз, і особливо після війни. Про це заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Міхаель Бродський в інтерв'ю газеті "Еврейский обозреватель"

"За відчуттями, в Ізраїлі більшість людей підтримує Україну. Згідно з останніми опитуваннями, на підтримку України висловлювалися близько 80 відсотків ізраїльтян. І такий відсоток був приблизно однаковий як серед корінних ізраїльтян, так і серед тих, кого загалом називають "російською вулицею", тобто вихідців із колишнього СРСР... Переважна більшість співчуває Україні та підтримує її: від самого початку війни люди виступають проти російської агресії. І я не бачу якихось змін такої позиції за час війни", - зазначив Міхаель Бродський.

Він підкреслив, що "відносини між Україною та Ізраїлем міцні, засновані на багатовіковій історії стосунків між українським та єврейським народами - не завжди благополучній історії, про це ми теж пам'ятаємо й говоримо; і засновані на тому, що сьогодні у нас є схожий досвід існування в умовах війни, і для України цей досвід може виявитися вкрай корисним".

"Особливо - у процесі відновлення України після війни. Я думаю, що Ізраїль візьме серйозну участь у відновленні, тому що за деякими напрямками в Ізраїлю є унікальний досвід, якого немає в жодної іншої країни. І я впевнений, що досвід буде затребуваний", - зазначив Посол.

На запитання, чим може закінчитися російсько-українське протистояння, Міхаель Бродський відповів: "Гарне запитання, я сам хотів би знати відповідь на нього. Якщо чесно, я не знаю, чим усе це може закінчитися, але будь-яка війна має закінчуватися миром. Коли це станеться і в якому форматі - не мені судити. Ізраїль із першого дня війни став на бік України, підтримав Україну, засудив російську агресію, називаючи речі своїми іменами, і жодних різночитань тут бути не може.  Ми не відходимо від цієї позиції, вона у нас постійна, і ми висловлюємо її скрізь, де потрібно. Ми голосували на підтримку України в ООН і в інших міжнародних структурах і намагаємося всіляко допомагати Україні в міру можливості".

"Я думаю, що ми приречені на те, щоб співпрацювати і працювати разом - і зараз, і особливо після війни. Ізраїльські технології, досвід і ноу-хау будуть незамінні у справі відновлення України... Я повторю: наша співпраця неминуче буде, тому що ізраїльський досвід сьогодні для України унікальний. Ізраїль як країна, що перебуває в умовах постійної військової загрози, проте зуміла розвинутися і стати сильною - і в економічному, і у військовому плані. Цей досвід, безсумнівно, буде затребуваний в Україні, і тому я бачу дуже хороші перспективи для співпраці - і зараз, і особливо після війни в рамках усіх майбутніх проєктів із відновлення України", - підкреслив Посол Ізраїлю.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті