Понад 7 тис військових, які вперше самовільно залишили частини, повернулись до війська після прийняття відповідного закону

Про це повідомило Державне бюро розслідувань (ДБР) в Телеграм 10 січня.

Зазначається, що з числа вказаних 7 тис 4396 осіб вже офіційно поновлені на військовій службі, щодо решти відбувається процес поновлення та закриття кримінальних проваджень.

"Ця цифра з кожним днем збільшується, адже Верховна Рада продовжила термін добровільного повернення на службу тих військових, які самовільно залишили частину до 1 березня 2025 року. Згідно з Законом, військовослужбовці, які самовільно залишили військові частини можуть повернутися до своїх побратимів та продовжити службу без докорів сумління та конфліктів із законодавством України", - пише ДБР.

Закон набрав чинності наприкінці листопада 2024 року. Командир в/ч не пізніше 72 годин з дня прибуття військового до частини продовжує дію контракту чи служби, а також поновлює виплату грошового, продовольчого, речового та інших видів забезпечення. Також таким військовослужбовцям поновлюються пільги та соціальні гарантії, встановлені державою.

Окрім того, командир військової частини зобов’язується проінформувати про прибуття військового та продовження служби орган досудового розслідування та Військову службу правопорядку. Після цього розпочинається процедура закриття справи відносно бійця.

Раніше повідомлялось, що Верховна Рада 9 січня ухвалила продовження терміну повернення на службу тих військових, які самовільно залишили частину (СЗЧ), до 1 березня 2025 року

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Всі статті