Помилуваний Путіним убивця Нємцова служить в охороні меткомбінату в окупованому Маріуполі

Помилуваний російським диктатором Путіним один із засуджених за вбивство Бориса Нємцова, мешканець Чечні Тамерлан Ескерханов служить в охороні на колишньому металургійному заводі окупованого Маріуполя ім.Ілліча, - повідомляє «Новая газета. Європа».

Видання з'ясувало, як Ескерханов потрапив до Маріуполя, чим займається він та інші чеченці, які нібито воюють у «СВО».

Видання нагадало, що в росЗМІ з'явилися повідомлення, що Ескерханова було звільнено від покарання (14 років позбавлення волі в колонії суворого режиму) у березні цього року на підставі укладення контракту з Міністерством оборони. І зараз нібито «виконує бойові завдання у складі одного зі штурмових підрозділів міноборони Росії».

«Новой газете Европа» вдалося підтвердити інформацію про те, що наприкінці минулого і на початку цього року кілька десятків ув'язнених чеченської національності звільнилися достроково з російських колоній, підписавши контракт із міністерством оборони РФ.

«Однак наше джерело спростувало інформацію про участь Ескерханова в бойових діях як «штурмовика». «Відразу після звільнення його прилаштували до «Рейнджера» (позивний Вахи Геремеєва, радника глави Чечні, брата сенатора від Чечні Сулеймана Геремеєва. - Прим.), - стверджує джерело видання. - Ескерханов служить у значно комфортніших і безпечніших умовах. До нього на фронт приїжджають його родичі, сам він їздить у Чечню у відпустку».

За інформацією видання, Ваха Геремеєв і його підрозділи, що складаються здебільшого зі співробітників республіканської позавідомчої охорони, з червня 2022 року дислокуються в Маріуполі. У бойових діях вони участі не беруть. Офіційно їхнім завданням є охорона металургійних комбінатів «Азовсталь» і «Завод ім. Ілліча». Але в реальності Геремеєв і його люди контролюють нелегальний бізнес із торгівлі металобрухтом і кольоровим металом, які добувають унаслідок варварського розграбування цих найбільших у регіоні заводів.

«Минулого року серед чеченців стала дуже популярною тема поїхати на заробітки до Маріуполя, - розповів «Новой газете Европа» місцевий житель, який брав участь у таких «заробітках». - Збиралася «бригада», чоловік десять, і вирушали різати на метал «Азовсталь». Він тоді ще не був під Геремеєвими, його охороняли ефесбешники і росгврадійці, але охороняли погано. Завод-то величезний. Самі ми метал не різали, ми наймали місцевих жителів, які знали «ходи», охороняли їх, поки ті різали брухт, і потім перепродували посередникам. Там металу - на десятки років різати й різати. Завод іде під землю на кілька поверхів, але там ми працювати не могли: ці поверхи затопили під час штурму «Азовсталі», і там дуже багато загиблих «азовців» і місцевих жителів, хто з ними ховався. Але навіть у тих місцях, де нам вдавалося «попрацювати», ми стільки брухту нарізали, що за день я міг заробити від 50 до 70 тисяч рублів. Для Чечні це просто шалені гроші. Геремеєви на «Заводі Ілліча» займалися тим самим, тільки в промислових масштабах», - пише видання.

Також у статті йдеться про те, що пізніше Васі доручили охороняти і «Азовсталь», і поїздки звичайних чеченців «на заробітки» до Маріуполя закінчилися, тому що Геремеєви стали, по суті, власниками цього бізнесу.

«За відомостями ще одного нашого джерела, Тамерлан Ескерханов несе службу в Маріуполі в охороні «Заводу ім. Ілліча». У бойових діях цей підрозділ участі не бере, але всі належні виплати від держави отримує без зволікань, і кожні півроку бійці Геремеєва ротуються і отримують право на поїздку у відпустку в Чечню. Власне, сам Ескерханов наразі в такій відпустці і перебуває. Він приїхав на побивку в рідне село на початку серпня, і односельці зустріли його як справжнього героя. Новина розлетілася, і саме в такий спосіб і стало відомо про те, що Ескерханов перебуває на волі», - ідеться в публікації.

Статті

Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Всі статті