Помер культовий чеський письменник Мілан Кундера – у віці 94 років

Культовий чеський письменник Мілан Кундера помер у віці 94 років 11 липня. Про це повідомила прессекретарка Міністерства закордонних справ Чеської Республіки Анна Мразова, пише "Radio Prague International" 12 липня.

"Чеський письменник Мілан Кундера, який з 1975 року проживав у Франції, помер у віці 94 років", – сказано в повідомленні.

Серед найвідоміших творів письменника: "Нестерпна легкість буття", "Жарт", "Вальс на прощання", "Неспішність". Роман "Безсмертя" (1990) був останнім, написаним Кундерою чеською мовою. З 1990-х він писав французькою.

Зазначається, що Мілан Кундера належить до числа найпопулярніших письменників сучасності. Кожен новий його твір поповнював число бестселерів інтелектуальної прози.

Письменник народився 1 квітня 1929 року в Брно.  Він був однією з найпомітніших фігур чехословацької культурної сцени 1960-х років. Незабаром після радянського вторгнення в Чехословаччину в серпні 1968 року його твори були заборонені.

Після еміграції до Франції 1975 року Мілан Кундера став одним із постійних авторів паризького видавництва Gallimard. Чеською мовою його прозу публікувало емігрантське видавництво Шкворецьких "68 Publishers".

У 1979 році Кундеру позбавили громадянства ЧССР, і з 1981 року він був громадянином Франції. Паспорт Чеської Республіки письменник отримав лише у 2019 році. Після "оксамитової" революції 1989 року Кундера кілька разів відвідував Чехословаччину і Чеську Республіку, проте з дружиною Вірою, як і раніше, постійно жив у Парижі.

Раніше повідомлялось, що померла українська гімнастка, заслужений тренер України Альбіна Дерюгіна.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті