Помер багаторічний ректор Донецького національного університету академік Володимир Шевченко

На 84-му році життя помер багаторічний ректор (1986-2010) Донецького національного університету ім. Василя Стуса Володимир Павлович Шевченко. Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці університету.

"Сумна звістка сколихнула академічну спільноту Донецького національного університету імені Василя Стуса. Перестало битися серце Героя України, Заслуженого діяча науки і техніки України, академіка Національної академії наук України, Почесного ректора нашої Alma Mater, доктора фізико-математичних наук, професора Володимира Павловича Шевченка... Володимир Павлович присвятив усе своє життя розвитку нашого Університету, формуванню інтелектуальної еліти нації, становленню наукової школи механіки тонкостінних конструкцій. Упродовж 24 років Володимир Шевченко очолював наш Університет. Пліч-о-пліч разом із колективом однодумців йому вдалося перетворити молодий регіональний заклад вищої освіти на один із провідних класичних університетів країни, що згодом отримав статус національного, одним із перших приєднався до Болонської хартії та став повноправним членом Європейської асоціації університетів. Завдяки його цілеспрямованості, ініціативності, управлінській майстерності та життєвій мудрості вдалося зміцнити кадровий потенціал, удосконалити навчальний процес та систему наукових досліджень Університету", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за ініціативи Володимира Шевченка було відкрито перший україномовний ліцей для старшокласників із поглибленим вивченням фундаментальних дисциплін та Гуманітарний інститут у Маріуполі, створено Науково-навчальний центр нанотехнологій, розроблено концепцію другої вищої освіти, у п’яти містах Донецької області започатковано центри з підготовки та перепідготовки спеціалістів.

"Володимир Шевченко підготував понад 150 наукових праць, зокрема дві монографії та чотири навчальні посібники з грифом Міністерства освіти та науки України. Гордістю наукового доробку вченого стали монографії «Механіка композитів», «Граничні інтегральні рівняння в теорії пластин та оболонок», «Задачі термопружності тонких оболонок з розрізами», які відзначаються глибиною та переконливістю теоретичних узагальнень, тісним зв’язком із потребами виробництва. Розробки В. П. Шевченка широко застосовуються в гірничій, машинобудівній та інших галузях важкої промисловості України. Ученим підготовлено 6 докторів, понад 20 кандидатів наук", - підкреслюється у повідомленні.

Нагадаємо, що після російської окупації Донецька 2014 року Донецький національний університет ім. Василя Стуса було евакуйовано до Вінниці.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Країна
08.04.2025
11:08

Новий механізм виплат пенсій українцям на окупованих територіях та ВПО: менше дискримінаційних норм

Тепер пенсіонери, незалежно від дати переміщення, мають однакові умови для отримання пенсійних виплат. Вони можуть вибирати банк для отримання пенсії з 46 доступних установ, а також отримувати виплати через "Укрпошту".
Всі статті