Польські благодійники передали українським спецпризначенцям 16 дронів-камікадзе Warmate

Завдяки польському спеціалізованому інформаційному порталу Defence24 та фонду Warsaw Enterprise Institute до ЗСУ передали 16 безпілотників. Про це повідомляє Центр підготовки операторів БПЛА "Крук".

16 баражуючих боєприпасів Warmate передали командувачу Сил спеціальних операцій ЗСУ бригадному генералу Віктору Хоренку.

"Ми хочемо подякувати всім причетним, особливо донорам, яких було понад 13 000! Велика повага Міхалу Кучмеровському, голові Урядового агентства матеріальних резервів Польщі, і польському послу в Україні Бартошу Ціхоцькому за їхній професіоналізм! Дякуємо за співпрацю з WB Group!", - наголосили Defence24 у своєму повідомленні.

Warmate – це баражуючий боєприпас (дрон-камікадзе) розробки польської компанії WB Electronics. Він був уперше представлений у 2014-му році. Виробник заявляє, що цей боєприпас – хороша альтернатива керованим протитанковим ракетам.

Дрон розроблений для ураження як легкоброньованої техніки, так й інших критично важливих об’єктів противника.

Завдяки Warmate можна знищувати техніку ворога на більш значній відстані, що спрощує процес виявлення та враження цілі у порівнянні з ПТРК

"Для наведення на ціль оператору БПЛА необхідно позначити точку на карті та надати дані автопілоту для удару – і тоді безпілотник самостійно уражає ціль. Проте на кінцевому відрізку шляху оператор все одно може самостійно навести дрон на ціль. Ударна повітряна система у версії 3.0 має покращені параметри. Вони включають, серед іншого, збільшення дальності радіозв’язку та робочого діапазону. Нова версія оснащена двигуном зі значно меншою шумністю. Система має можливість автоматично складати лопаті пропелера в кінцевій фазі атаки", - йдеться в повідомленні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті