Польща, Угорщина та Словаччина запровадили односторонні обмеження на імпорт українського зерна

Польща, Угорщина та Словаччина вирішили запровадити односторонні обмеження  на імпорт українського зерна, попри рішення Єврокомісії не продовжувати ембарго. Про це повідомляє ЛІГА 16 вересня. 

Як повідомляється, рішення Варшави про заборону імпорту пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику – безстрокове. Воно набуло чинності з 16 вересня, наголосив міністр розвитку і технологій Польщі Вальдемар Буда.

Міністр також назвав рішення Єврокомісії помилковим. "Польський фермер передусім!" – наголосив він у соцмережі X.

Водночас Угорщина не лише запроваджує односторонні обмеження на ці товари, а й розширює їх до 24 видів української продукції. Про це повідомив міністр сільського господарства Іштван Надь у Facebook.

Забороняється імпорт м'яса великої рогатої худоби, свиней, овець та кіз, а також курячого м'яса, пшениці, жита, ячменю, кукурудзи (та продуктів з них), овочів, цукру та вина.

Утім, обмеження не поширюються на вантажі, які залишають територію країни впродовж 15 днів, тобто вважаються такими, що в'їхали в Угорщину для транзиту.

В інтерв'ю виданню Vilaggazdasag Надь пояснив, що країна була вимушена піти на такий крок через відсутність вільних сховищ. "70 відсотків обсягів зберігання було зайнято частиною врожаю цього та минулого року. Якщо після 15 вересня дешевий український імпорт знову наповнить ринки Центральної та Східної Європи, це позбавить вільних сховищ угорську кукурудзу та соняшник, які будуть зібрані до листопада", – сказав угорський міністр.

Для вирішення кризової ситуації на ринку він пропонує введення субсидій для транзитного збору. "Це дозволить українському експорту ефективно досягати як портів Північного моря, так і портів Адріатики. У такий спосіб українська сільськогосподарська продукція матиме можливість вийти за межі нашого регіону і потрапити до традиційних ринків, таких як покупці в Африці або на Аравійському півострові, де на неї чекають", – додав Надь.

Словаччина ж заборонить імпорт українських пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику до кінця року.

"Ми повинні уникати надмірного тиску на словацький ринок, щоб залишатися справедливими щодо вітчизняних фермерів. Водночас наш крок є реакцією на аналогічні дії Польщі та Угорщини", – цитує заяву уряду країни видання Dennik N.

Словацька влада обіцяє співпрацювати з Єврокомісією та країнами ЄС для пошуку загальноєвропейського системного рішення під час дії заборони та, в разі його ухвалення, скасувати заборону.

Утім Румунія висловилася про готовність розглянути український план регулювання експорту агропродукції, який має бути поданий до 18 вересня. Уже на основі цих пропозицій Бухарест обіцяє ухвалити остаточне рішення щодо односторонніх обмежень.

Як повідомлялося, у МЗС розкритикували країни ЄС за плани продовжити заборону на експорт зерна. 

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті