Польща продовжить тимчасовий захист українцям до 30 вересня 2025 року: є рішення уряду

Уряд Польщі 30 квітня схвалив анонсований проект змін до закону «Про допомогу громадянам України». Він передбачає продовження тимчасового захисту для українців, які тікають від війни, до 30 вересня 2025 року. Про це повідомляє PAP.

За словами віце-прем'єр-міністра та глави Міністерства оборони Владислава Косіняк-Камиша, проект передбачає, серед іншого, прив'язку виплат допомоги «800 плюс» та допомоги «Добрий старт» до обов'язкового шкільного навчання. Згідно з пропозицією, ці виплати будуть надаватися особам, які проживають з дитиною на території Республіки Польща, у випадку, якщо дитина виконує, відповідно, обов'язок дошкільної підготовки або обов'язок навчання, за винятком випадків, коли дитина не досягла віку, коли ці обов'язки на неї не поширюються або були відтерміновані.

"У законі ми вносимо зміни до чинних положень, особливо у сфері освіти. Дуже багато людей повідомляють про випадки, коли беруться пільги та відбувається негайний виїзд в Україну. Ми посилюємо систему, робимо її більш прозорою. Ми будемо підтримувати громадян України, які змушені були тікати від війни та знайшли притулок у Польщі, але ми також очікуємо чітких і зрозумілих правил. Все це є в законі, який ми сьогодні прийняли в уряді", – сказав Косіняк-Камиш.

Запропонована поправка до закону "Про допомогу громадянам України" розширює тимчасовий захист для українців, які тікають від війни. Цей захист був запроваджений виконавчим рішенням Ради ЄС від 4 березня 2022 року, в якому йдеться про масовий приплив переміщених осіб. Проект передбачає, що проживання громадян України, які отримали номер PESEL UKR, буде легальним до 30 вересня 2025 року.

Закон, за винятком деяких положень, набуде чинності 1 липня 2024 року. 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті