Польща продовжить тимчасовий захист українцям до 30 вересня 2025 року: є рішення уряду

Уряд Польщі 30 квітня схвалив анонсований проект змін до закону «Про допомогу громадянам України». Він передбачає продовження тимчасового захисту для українців, які тікають від війни, до 30 вересня 2025 року. Про це повідомляє PAP.

За словами віце-прем'єр-міністра та глави Міністерства оборони Владислава Косіняк-Камиша, проект передбачає, серед іншого, прив'язку виплат допомоги «800 плюс» та допомоги «Добрий старт» до обов'язкового шкільного навчання. Згідно з пропозицією, ці виплати будуть надаватися особам, які проживають з дитиною на території Республіки Польща, у випадку, якщо дитина виконує, відповідно, обов'язок дошкільної підготовки або обов'язок навчання, за винятком випадків, коли дитина не досягла віку, коли ці обов'язки на неї не поширюються або були відтерміновані.

"У законі ми вносимо зміни до чинних положень, особливо у сфері освіти. Дуже багато людей повідомляють про випадки, коли беруться пільги та відбувається негайний виїзд в Україну. Ми посилюємо систему, робимо її більш прозорою. Ми будемо підтримувати громадян України, які змушені були тікати від війни та знайшли притулок у Польщі, але ми також очікуємо чітких і зрозумілих правил. Все це є в законі, який ми сьогодні прийняли в уряді", – сказав Косіняк-Камиш.

Запропонована поправка до закону "Про допомогу громадянам України" розширює тимчасовий захист для українців, які тікають від війни. Цей захист був запроваджений виконавчим рішенням Ради ЄС від 4 березня 2022 року, в якому йдеться про масовий приплив переміщених осіб. Проект передбачає, що проживання громадян України, які отримали номер PESEL UKR, буде легальним до 30 вересня 2025 року.

Закон, за винятком деяких положень, набуде чинності 1 липня 2024 року. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті