Польща розмістить HIMARS поблизу кордону з Калінінградською областю РФ

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак анонсував, що ракетні системи залпового вогню HIMARS, придбані у США, нададуть підрозділам 16-ї механізованої дивізії в Ольштині біля Калінінградської області росії. Його слова сьогодні, 17 березня, цитує Dziennik Gazeta Prawna, повідомляє "Європейська правда".

Про нові види озброєння, які будуть взяті на озброєння польською армією, голова Міноборони країни розповів в Ольштині під час складання присяги солдатами добровільної строкової військової служби та Сил територіальної оборони.

"Наше завдання - зміцнити польську армію таким чином, щоб Путін і ті, хто сьогодні відбудовує імперію зла, не наважилися напасти на Польщу. Ми створюємо нові військові частини та оснащуємо їх новою технікою", - наголосив він.

Як приклад Блащак навів південнокорейські танки K2 та самохідні гаубиці K9, які вже перебувають на озброєнні 16-ї механізованої бригади, та додав, що ракетні установки HIMARS, замовлені у 2019 році, також увійдуть до її оснащення.

"16-та механізована дивізія з кожним тижнем стає дедалі сильнішою і сильнішою, як силою воїнів, так і технікою, яку вона має на озброєнні", - наголосив Блащак, нагадавши, що підрозділи дивізії дислокуються поблизу кордону з російською Калінінградською областю.

Перший контракт на придбання 20 американських реактивних систем залпового вогню HIMARS було підписано у 2019 році. Очікується, що їх буде поставлено у 2023 році. Крім того, минулого року Польща повідомила про плани замовити ще близько 500 HIMARS.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті