Підозрюваний у причетності до підриву газопроводу "Північний потік" дайвер виїхав із Польщі в Україну - ЗМІ

Дайвер, якого німецькі служби підозрюють у причетності до підриву газопроводу "Північний потік", на початку липня виїхав із Польщі до України. Про це заявила прессекретарка польського генерального прокурора Анна Адам'як виданню Onet, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За даними низки німецьких ЗМІ, служби Німеччини підозрюють у підриві газопроводу Володимира З., українського інструктора з дайвінгу.

"Передбачається, що він разом із трьома іншими людьми відплив вітрильною яхтою з порту Росток у Балтійському морі у вересні 2022 року, потім спустився під воду і встановив вибухові пристрої на газопроводах "Північний потік 1" і "Північний потік 2". Яхта повернулася до Ростока після зупинок у Рюгені, Борнгольмі та Крістіансо в Данії, а також у Сандхамні у Швеції та Колобжезі в Польщі", - повідомляє Onet.

Підозрюваний жив у Прушкуві біля Варшави, у червні німецькі служби вимагали його затримання.

У свою чергу польська прокуратура підтверджує, що від німецької сторони було отримано європейський ордер на арешт у цій справі. Однак польські служби не знайшли чоловіка за його ймовірним місцем проживання.

"Чоловік перетнув польсько-український кордон на початку липня", - повідомила прессекретарка генерального прокурора Польщі.

Вона пояснила, що Німеччина щойно видала європейський ордер на арешт щодо дайвера, але його не було внесено до бази даних розшукуваних осіб, яку використовує прикордонна служба, що означає, що німецька сторона не внесла туди його дані. У результаті польські прикордонники не затримали підозрюваного.

Нагадаємо, раніше у міноборони Німеччини заявили, що вибухи на "Північних потоках" могли бути зрежисованою операцією з метою звинуватити Україну. 

Як повідомлялося, Зеленський відкинув причетність України до вибухів на "Північних потоках". 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті