Підозру отримав "суддя верховного суду ЛНР", який приймав рішення застосовувати примусові медичні й виховні заходи до українських патріотів

За матеріалами СБУ повідомлено про підозру колишньому українському судді, який увійшов до складу "верховного суду ЛНР". Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях у facebook у м. Сєвєродонецьк у 21 червня. 

"Служба безпеки України зібрала доказову базу на колишнього суддю Луганського окружного адміністративного суду, який порушив присягу та перейшов на бік ворога. У 2015 році за наказом ватажка "ЛНР" Плотницького зловмисник очолив "краснодонський міськрайонний суд". Під кураторством росіян він приймав рішення щодо незаконного ув’язнення проукраїнськи налаштованих громадян, застосування до них примусових медичних та виховних заходів", - сказано  повідомленні.

Зазначається, що згодом фігурант був призначений суддею "верховного суду ЛНР". Наразі він  забезпечує функціонування так званої "судової гілки влади" окупаційної адміністрації.

За матеріалами СБУ слідчі ДБР повідомили псевдосудді про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

- ч.3 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);

- ч.2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недорканність України);

- ч.1 ст. 111(державна зрада). 

Раніше повідомлялось, що підозру СБУ отримав зрадник Кочетов, який в "МНС ЛНР" забезпечує "антитерористичну захищеність" об’єктів "республіки".

Статті

Світ
08.01.2025
12:40

«Напевно, Путін вибирає якісь позиції». Російські ЗМІ про Україну

З боку України будуть досить великі наступальні дії, але, швидше за все, не стратегічного плану, а оперативно-тактичного.
Донецьк
07.01.2025
14:44

Чому нерухомість в Донецьку така дорога

По-перше, високі ціни на житло зумовлені високими зарплатами. Зрозуміло, це не стосується середньостатистичного донеччанина, зарплата якого коливається від 30 до 60 тисяч рублів.
Країна
06.01.2025
12:00

2025: відновлення відкладається

Вище стелі не стрибнеш. А можливості української економіки в умовах війни її якраз досягли. Тому наступного року і наш Кабмін, і Єврокомісія, і Міжнародний валютний фонд – усі очікують уповільнення зростання валового внутрішнього продукту (ВВП)...
Всі статті