Підозру отримали троє чиновників РФ, які організували перекидання військ на фронт через Бердянський морський порт

СБУ повідомила про підозру урядовцям РФ, які задіяли Бердянський морпорт для перекидання російських військ на фронт. Про це повідомило відомство в Телеграм 27 березня.

"Служба безпеки зібрала доказову базу на ще трьох російських високопосадовців, які причетні до ведення агресивної війни проти України", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що мова йде про:

- Олександра Пошивая, заступника міністра транспорту РФ;

- Захарія Джіоєва, керівника федерального агентства морського та річкового транспорту росії;

- Сергія Сафонічева, очільника федеральної установи "Адміністрація морських портів Азовського моря" країни-агресора.

Після захоплення Бердянська ці чиновники організували використання місцевого морського торговельного порту для потреб міноборони РФ. Фігуранти задіяли цивільні судна морпорту для перекидання російських військ до тимчасово окупованих регіонів півдня України. 

"Це стало особливо актуальним для кремля після вибуху на Керченському мосту, коли було порушено логістичні шляхи загарбників та їхнє забезпечення через тимчасово окупований півострів", - пише СБУ.

Крім того, фігуранти організували зведення на території Бердянського морпорту та його акваторії російських фортифікаційних споруд і загороджень.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Пошиваю, Джіоєву та Сафонічеву про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу України (пособництво у веденні агресивної війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Оскільки фігуранти перебувають на території РФ, тривають комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Раніше повідомлялось, що підозру отримали двоє російських генералів, які наказали замінувати "зерновий коридор" й обстрілювати українські енергооб’єкти.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті