Підозру отримали троє чиновників РФ, які організували перекидання військ на фронт через Бердянський морський порт

СБУ повідомила про підозру урядовцям РФ, які задіяли Бердянський морпорт для перекидання російських військ на фронт. Про це повідомило відомство в Телеграм 27 березня.

"Служба безпеки зібрала доказову базу на ще трьох російських високопосадовців, які причетні до ведення агресивної війни проти України", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що мова йде про:

- Олександра Пошивая, заступника міністра транспорту РФ;

- Захарія Джіоєва, керівника федерального агентства морського та річкового транспорту росії;

- Сергія Сафонічева, очільника федеральної установи "Адміністрація морських портів Азовського моря" країни-агресора.

Після захоплення Бердянська ці чиновники організували використання місцевого морського торговельного порту для потреб міноборони РФ. Фігуранти задіяли цивільні судна морпорту для перекидання російських військ до тимчасово окупованих регіонів півдня України. 

"Це стало особливо актуальним для кремля після вибуху на Керченському мосту, коли було порушено логістичні шляхи загарбників та їхнє забезпечення через тимчасово окупований півострів", - пише СБУ.

Крім того, фігуранти організували зведення на території Бердянського морпорту та його акваторії російських фортифікаційних споруд і загороджень.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Пошиваю, Джіоєву та Сафонічеву про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу України (пособництво у веденні агресивної війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Оскільки фігуранти перебувають на території РФ, тривають комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Раніше повідомлялось, що підозру отримали двоє російських генералів, які наказали замінувати "зерновий коридор" й обстрілювати українські енергооб’єкти.

Статті

Луганськ
16.11.2024
19:22

Як онкохворі з Луганщини лікуються, а обласний онкодиспансер лікує – на третьому році повномасштабної війни

«Але питання в тому, що це дискримінація громадян України, які є переселенцями з 2014 року. Тобто, один із проявів такої дискримінації», - зауважує Марина.
Луганськ
15.11.2024
14:41

Каналізаційні стоки посеред вулиці, але з новим “муралом”: про життя в окупованому Старобільську

...Через недбалість окупаційної влади з початку ремонту цього колектора люди на декількох вулицях живуть без води. А віднедавна ще й у постійному смороді.
Світ
14.11.2024
20:08

“Україна могла би швидко створити арсенал атомної зброї...”. Огляд західних медіа

Україна могла би швидко створити арсенал атомної зброї за технологією бомби, яку США скинули у 1945 році на Нагасакі, з плутонію з використаних паливних елементів з українських АЕС.
Всі статті