Під Кураховим російські солдати воліють здаватися в полон, щоб уникнути повернення на штурмові позиції - Волошин

У зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" російські війська тільки за минулий тиждень втратили близько 9 тисяч осіб особового складу. А за останні 10 днів приблизно 50 окупантів здалися в полон. Про це 4 грудня повідомив речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин.

За його словами, російські солдати вважають за краще зберегти собі життя і обирають полон, оскільки в іншому разі вони після повернення в частину знову повертаються штурмувати позиції Сил оборони.

"Окупанти, здаючись у полон, обирають життя в полоні. Адже коли вони повертаються у свої підрозділи до своїх командирів, їм ставлять умови — або ми тебе знищимо, або ти повертаєшся далі штурмувати посадки", — розповів Волошин.

Він зазначив, що більшість із тих, хто вважає за краще скласти зброю, — це ті солдати, яких було мобілізовано нещодавно.

"Більшість тих, хто здається в полон, — це свіжомобілізовані та щойно засуджені. Є рідкісні випадки, коли у тих, хто зараз потрапляє в полон, від оголошення вироку до полону — менше ніж місяць", — зазначив спікер.

Також Волошин коротко розповів про оперативну обстановку на одній із найгарячіших ділянок фронту. За його словами, на Курахівському напрямку ситуація складна — минулої доби противник 44 рази намагався прорвати рубежі української оборони.

Для росіян важливо вирівняти лінію фронту, оскільки це дасть змогу перегрупуватися, вивести частину підрозділів для поповнень і зібрати ресурси для подальшого наступу.

Загалом на Покровському, Курахівському та Тимчасовому напрямках ЗС РФ стягують резерви й продовжують штурмувати позиції ЗСУ, застосовуючи артилерію.

Як повідомлялося, за листопад окупанти втратили понад 35 000 своїх військових у зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця". 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Всі статті