Під час обміну військовополонених в Україну повернулась 28-річна медикиня з Кремінної, яка була в полоні 2,5 роки

Військову медикиню з Кремінної Марину Міщенко звільнили з російського полону - вона повернулась в Україну під час обміну 13 вересня. Про це повідомила Кремінська міська військова адміністрація у facebook 17 вересня.

"13 вересня відбувся черговий обмін полоненими, в результаті якого додому повернули 49 українців та українок. Однією з тих, хто повернувся на Батьківщину, стала 28-річна Марина Міщенко, медикиня з Кремінної. Марина понад 2,5 роки була незаконно утримувана росіянами разом з іншими жінками, серед яких також були дівчата з батальйону "Азов", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що в 2015 році Марина закінчила Кремінське медичне училище та працювала за спеціальністю в Новій Астрахані, Сєвєродонецьку на Луганщині. Пішла служити за контрактом ще у 2020 році. У полон потрапила в березні 2022 року, перебуваючи на бойових позиціях у медичному пункті, розгорнутому на Донецькому напрямку. Тоді, наступаючи, росіяни захопили весь медпункт.

"Ми дуже чекали цього звільнення. Кожного разу при обміні нас кудись вивозили, ховали, потім знову повертали, казали, що нас серед полонених немає. Я вже думала, що і цього разу нас сховають, але ми опинилися вдома! Тепер очікуємо, коли звільнять наших хлопців", - цитуються в повідомленні слова Марини.

Щодо самопочуття Марина каже: "Вже набагато краще, бо я бачу небо, сонце, зірки, місяць… Немає конвою і гратів, я вільна людина!"

Зараз Міщенко перебуває в одному з реабілітаційних центрів України.

Раніше повідомлялось, що з полону повернувся солдат прикордонної служби "Мілове" Луганського загону Андрій Плугаторик, який зник безвісти 13 квітня 2022 року.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті