Переговори з Молдовою про вступ до ЄС можуть початися до кінця року: Європарламент ухвалив резолюцію

Європарламент на засіданні 19 квітня ухвалив резолюцію, в якій рекомендував почати переговори з Молдовою про її вступ до Євросоюзу до кінця 2023 року, - пише "Радіо Свобода".

«Європарламентарі підтверджують свою підтримку перспективному членству Молдови в ЄС після того, як країна подала заявку 2022 року, визнаючи прогрес молдовського уряду в реформах і приведення законодавства до рівня ЄС. Вони закликають почати переговори про приєднання до ЄС до кінця 2023 року, якщо Молдова виконає дев’ять кроків, визначених Європейською комісією, необхідних для початку переговорів», – йдеться на сайті Європарламенту.

У резолюції наголошується, що вступ Молдови до ЄС «був би геостратегічною інвестицією в об’єднану та сильну Європу».

Президентка Молдови Майя Санду зазначила, що сьогодні «Молдова ще раз підтвердила, що її чекають у великій європейській родині».

У червні минулого року країни Євросоюзу схвалили рішення про надання Молдові та Україні статусу кандидатів на вступ до блоку. Дві країни одночасно подали заявки на отримання такого статусу, але Молдова випередила Україну завдяки отриманій рекомендації про початок переговорів.

Офіційний Київ також наполягав, що переговори про вступ до Євросоюзу мають розпочатися до кінця 2023 року. Однак такого рішення поки що немає.

Євросоюз вимагає від України здійснення семи важливих реформ: щодо судової реформи (зокрема, Конституційного суду, функціонування Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів); боротьби з корупцією; з відмиванням грошей; реформи правоохоронного сектору; впровадження антиолігархічного законодавства; реформи медіасфери; реформи законодавчої бази щодо нацменшин.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті