Парламентська асамблея НАТО закликала дозволити Україні бити західною зброєю по території РФ

Парламентська Асамблея НАТО ухвалила декларацію, у якій закликала союзників по Альянсу прискорити поставки ​​зброї для України, а також зняти обмеження на удари західною зброєю по військових цілях у росії. Про це повідомляє "Громадське" 27 травня.

Як зазначається, ця декларація була схвалена більшістю з понад 200 законодавців з усіх 32 країн Альянсу.

Міхал Щерба, глава Парламентської Асамблеї НАТО, наголосив на важливості швидкого та безперешкодного надходження в Україну систем протиповітряної оборони та іншої життєво важливої ​​зброї.

«Українцям потрібна наша допомога. Не через два роки. Не через два місяці. Навіть не через два тижні. Їм це потрібно зараз. Треба пришвидшуватись і активізуватись. Дайте Україні все, що їй потрібно», — сказав Щерба.

Він додав, що Україна може захистити себе, лише якщо зможе атакувати російські лінії постачання та російські бази.

«Настав час визнати цю реальність і дозволити Україні робити те, що вона повинна. НАТО буде суттєво ослаблене, втратить довіру, якщо ми продовжимо допомагати напівзаходами», — сказав Щерба.

Українська делегація повідомила Асамблеї, що обмеження на удари по військових об’єктах на кордоні перешкоджають зусиллям Сил оборони стримувати російський наступ на Харківську область. Окрім того, українські представники згадали останній удар по «Епіцентру» у Харкові, де загинуло майже два десятки людей.

«Російський терор має бути зупинений. Для цього нам потрібна ваша рішучість. Нам потрібно більше протиповітряної зброї, більше можливостей далекобійності для наших солдатів», — заявив у відеозверненні міністр оборони України Рустем Умєров.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що союзники по НАТО не виконали своїх обіцянок щодо протиповітряної оборони й ці прогалини та затримки вплинули на ситуацію на фронті. Він закликав членів Альянсу «терміново активізуватися».

Столтенберг зазначив, що запланований на липень саміт НАТО у Вашингтоні має досягти прогресу в посиленні ролі Альянсу в наданні та координації довгострокової військової допомоги Україні. Щерба додав, що Вашингтонський саміт має визнати, що шлях України до членства є незворотнім.

Крім того, Асамблея закликала уряди країн НАТО «підготувати довгострокову стратегію та проактивні заходи сучасного стримування росії, щоб протистояти російській загрозі в усіх її вимірах».

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що країни НАТО мають переглянути обмеження на використання зброї, наданої Україні

Статті

Країна
06.09.2024
11:06

12-годинні виклики, реформування і «Надія». Як "швидка" виконує свої функції у прифронтовій Дніпропетровщині

Зараз додалося викликів… Ми всі розуміємо які. У нас щоденні транспортування військових, я не буду говорити, з яких локацій. Першими працюють військові медики, ми забираємо поранених військових в лікарнях першого контакту або стабілізаційних пунктах
Країна
05.09.2024
11:31

Національний кешбек: як це працюватиме

Ініційована президентом В.Зеленським держпрограма "Купуй українське" ("Національний кешбек") стартувала з 2 вересня. "ОстроВ" розповідає про її умови та ризики.
Світ
04.09.2024
11:19

«В перспективі наступного року Москві доведеться домовлятися з Вашингтоном». Російські ЗМІ про Україну

«Виснажені громадяни Незалежної розуміють, що під час швидкого настання холодів їхня енергосистема може не витримати, а Росія масштабними бомбардуваннями здатна знищити всю енергомережу України і тоді настане колапс»
Всі статті