П’ять зрадниць з Луганщини в якості "гонорару за референдум" отримають до 10 років ув’язнення

П’ять мешканок Луганської області предстануть перед судом за організацію псевдореферендуму в Лисичанську та Станиці Луганській. Про це повідомила Луганська обласна прокуратура 17 березня.

"За процесуального керівництва Лисичанської та Щастинської окружних прокуратур Луганської області заочно повідомлено про підозру п’ятьом громадянкам України у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 110, ч. 5 ст. 111-1 КК України)", – сказано в повідомленні.

Зазначається, що у вересні 2022 року п’ятеро мешканок Луганщини брали участь в організації та проведенні псевдореферендуму на окупованій території регіону.

Уточнюється, що троє з них – жительки міста Лисичанськ. Вони були так званими "членами дільничних виборчих комісій" в місті, а одна очолила таку "комісію" та залучала до протиправної діяльності інших осіб. Ще двоє підозрюваних – мешканки смт Станиця Луганська, були так званими "членкинями територіальних виборчих комісій".

Підкреслюється, що фігурантки особисто складали списки виборців, видавали так звані "бюлетені" для голосування, вели їх підрахунок та складали протоколи голосування.

"Наразі вирішується питання щодо оголошення їх у розшук, – сказано в повідомленні. – Особам загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права до 15 років обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та з можливою конфіскацією майна".

Раніше повідомлялось, що колаборантка із Сєвєродонецька, яка "зливала" позиції ЗСУ отримала 15 років позбавлення волі.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті