Ставлення до Польші на краще змінили 73% українців після вторгнення росії

Після початку повномасштабної російсько-української війни понад 73% українців змінили на краще свою думку про польський народ. Про це свідчать цифри соцопросу агенції Info Sapiens, - повідомляється на сайті "Нова Польща" 24 серпня.

Зазначається, що 73% українців визнають, що їхня думка про поляків змінилася на краще після початку вторгення РФ. Не змінили своєї думки менше чверті респондентів (23%), і лише 1 % змінив свою думку про поляків на гірше.

"Польща та Україна переживають чи не найкращий період своїх відносин за всю новітню історію. Зараз до поляків добре або дуже добре ставляться 83% українців. Понад 88% опитаних змінили на гірше свою думку про росіян", -  йдеться у соцопросі.


Історика та політолог Лукаша Адамський вважає, що величезна допомога Польщі та солідарність поляків з українцями після початку російського широкомасштабного вторгнення викликали хвилю вдячності з боку українців. І саме це, на думку  вплинуло на те, що зараз серед українців переважає позитивне сприйняття Польщі.

"Сьогодні понад половина українців вважає, що стосунки між нашими країнами повинні бути набагато ближчими, ніж просто добросусідськими. На думку 29% українського суспільства, Польща й Україна мають перебувати в союзних відносинах із взаємопідтримкою та узгодженою зовнішньою політикою, і стільки ж вважають, що ці відносини мають бути співдружністю з суто символічним кордоном та спільною зовнішньою політикою", - цитується Лукаш Адамський,

Українці переконані, що їхня держава не тільки зараз стоїть перед екзистенційною загрозою в постаті путінської Росії, — ця загроза не зникне і в майбутньому.

Галичина — єдиний регіон, де трохи понад половину українців (53%) не бажають надто близько зближуватись з Польщею.

"У Галичині найбільше родинних зв’язків із поляками й найбільше людей, які знають або розуміють польську мову. При цьому галичани воліють, щоб польсько-українські відносини залишилася на тому самому рівні, що й зараз. На правобережній Україні набагато більше прихильників зближення Польщі й України, — аж до співдружності. Прикладом тут можуть слугувати Швеція та Норвегія: ці суверенні держави, одна з яких не входить у ЄС, пов’язані тісними політично-економічними відносинами; між ними практично немає кордону, завдяки чому люди можуть вільно переміщуватися з країни в країну", - прокоментував ситуацію Адамський.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті