Основні зусилля окупантів наразі зосереджені на Авдіївському, Куп'янському та Лиманському напрямках - ГУР

Найближчі півроку завдання ворога буде незмінним - вихід на адміністративні межі Луганської та Донецької областей. Про це заявив заступник начальника Головного управління розвідки України Міністерства оборони України генерал-майор Вадим Скібіцький в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Основні зусилля росіян наразі зосереджені на Авдіївці, Куп'янську, Лимані. Чому? Тому що завдання, яке стоїть і найближчі півроку залишатиметься однозначно таким самим, - вихід на адміністративні межі Луганської та Донецької областей", - сказав Скібіцький.

Він наголосив, що Куп'янськ і Лиман є "ключовими" нині для ворога, адже росіяни хочуть показати, що їм удалося повернути ті території, які звільнила Україна після початку повномасштабної агресії, бо це буде символічно й активно використовуватиметься в інформаційно-психологічних операціях та акціях.

Заступник начальника ГУР упевнений, що Авдіївка представлятиметься ворогом до виборів як неймовірно велика стратегічна перемога.

"Хоча ми ж розуміємо, що це зовсім не стратегічна перемога. За рахунок цього вони просто відкинули наші війська подалі від Донецька", - додав він.

Як зазначив Скібіцький, конкретно ж до виборів окупанти хочуть вийти щонайменше на адмінмежі Луганської області та намагатимуться "мати хоч якийсь успіх, щось на кшталт Авдіївки, можливо, ще десь на якомусь напрямку".

"Ключові моменти: Куп'янськ, Лиман, Авдіївка", - сказав Скібіцький.

Він зазначив, що одне з основних завдань, які росіяни ставили перед собою, - так зване звільнення або надання допомоги "Луганській Народній Республіці", "Донецькій Народній Республіці" - так і не вдалося виконати ворогові.

"Минуло два роки, а росіяни так і не вийшли на адміністративну межу ні Луганської, ні Донецької областей. І тому нині ми бачимо активність ворога, яка пов'язана з тим, щоб хоча б до виборів президента Росії продемонструвати якийсь суттєвий результат", - додали в розвідці.

За його словами, друге основне завдання ворога - це утримання захоплених ним українських територій. Зокрема, зазначив генерал-майор, противник намагатиметься утримати частини Херсонської та Запорізької областей, тому що їм необхідний сухопутний коридор до Криму та система логістики, яка йде через Крим (підвезення боєприпасів, техніки, особового складу на південний напрямок).

"Завдання у ворога - утримати під контролем території, які вони захопили. А утримання - це, значить, активна оборона або відкинути нас на ті позиції, з чого ми розпочинали наступальні дії. І тут ми розуміємо, наскільки важливо для нас мати резерви, наскільки важливо мати підтримку наших партнерів, розвивати своє виробництво. Тому що цей характер дій РФ із гучною назвою "наступ" передбачає затяжну війну. Війну на виснаження. І це противник нині нам і намагається нав'язати, жертвуючи величезною кількістю своїх людей", - зазначив заступник начальника ГУР.

Скібіцький також додав, що українські сили успішно знищують великі десантні кораблі РФ, і тому вони вже нічого не перевозять. "Чотири-п'ять кораблів, що залишилися, теж будуть потоплені", - сказав він.

Нагадаємо, британська розвідка підтвердила активність окупантів біля Роботиного. 

Статті

Країна
17.10.2024
10:00

Агросектор України: мінна загроза

Ще у 2014 р. Уакраїна увійшла до п'ятірки країн з найбільшою замінованою територією. Сусіди за рейтингом: Сирія, Афганістан, Ємен та М'янма. Після повномасштабного рашистського вторгнення у 2022 р. ми очолюємо цей сумний список.
Світ
16.10.2024
07:41

«Наші війська вже підійшли до Миргорода». Російські ЗМІ про Україну

Ніхто не гарантує, що всі країни єдиним фронтом стануть на захист члена НАТО... Для самого альянсу немає жодної причини включати в себе Україну. Він і так користується нею як своїм плацдармом, не несучи при цьому жодної відповідальності.
Країна
15.10.2024
10:54

Друга річниця "повернення Донбасу додому": фестиваль міфів

Сама ідея апелювати до історії, говорячи про належність території до державних утворень, межі яких постійно змінювалися, – у сучасному світі виглядає дивно.
Всі статті