ООН опублікувала доповідь із доказами військових злочинів російських солдатів

ООН опублікувала доповідь, в якій надала докази військових злочинів, скоєних російськими солдатами. Про це повідомляє Телеграм-канал BILD російською.

За даними слідчої комісії Ради ООН з прав людини, російські солдати скоїли численні військові злочини у війні в Україні. До них відносяться навмисні вбивства, напади на мирних жителів, незаконні затримання, зґвалтування та насильницька депортація дітей, йдеться у доповіді, опублікованій 16 березня у Женеві.

Згідно з доповіддю, російські атаки на енергетичну інфраструктуру України та застосування тортур можуть бути розцінені як злочини проти людяності.

"Багато з навмисних вбивств, незаконних затримань, зґвалтувань та актів сексуального насильства було скоєно в рамках обшуків будинків, спрямованих на пошук прихильників ЗСУ або пошук зброї", - наголошується в повідомленні. Довільно заарештовані люди часто утримувалися російськими збройними силами в переповнених камерах за несприятливих обставин.

«В одному випадку десять людей похилого віку загинули внаслідок нелюдських умов у підвалі школи, а решта затриманих, у тому числі діти, перебувала в одній кімнаті з тілами загиблих», — йдеться в повідомленні. У разі згвалтування членів сім'ї, зокрема дітей, змушували спостерігати за злочином.

Збройні сили України також були піддані критиці в деяких випадках: невиборчі напади та два випадки тортур російських військовополонених є військовими злочинами, заявила комісія.

Як повідомлялося, у Кремлі вдають, що не розуміють причин негативного ставлення до РФ як країни-агресора. Бажають поговорити про це в ООН.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті