ООН очікує погіршення гуманітарної ситуації в Україні та збирає кошти для підтримки на 2024 рік

Організація Обʼєднаних Націй розпочала ініціативу зі збору 46 млрд доларів на 2024 рік для гуманітарної допомоги людям, які постраждали від війни, зокрема в Україні та Ізраїлі. Про це 11 грудня повідомив "Reuters", - передає "Зе Бабель".

Управління ООН з координації гуманітарних питань зазначає, що майже 300 мільйонів людей потребуватимуть гуманітарної допомоги наступного року через збройні конфлікти, кліматичні зміни й економічні фактори.

"Я думаю, що Близький Схід в цілому, Газа і Західний берег, ймовірно, будуть зоною найбільшої потреби. Але Україна переживає відчайдушні часи та війну, яка відновиться повним розпалом наступного року. Цьому буде потрібно багато уваги", - сказав голова Управління Мартін Гріффітс.

Водночас в останньому звіті ООН відзначено погіршення гуманітарної ситуації в Україні, що є наслідком триваючої російської війни. У документі наголошується на зростаючих викликах, зокрема на щоденних атаках на ключові об’єкти цивільної інфраструктури, що призводять до жертв серед мирного населення.

Як зазначається, гуманітарна система зіткнулася з фінансовою кризою, оскільки минулого року ООН отримала трохи більше третини з 57 млрд доларів, необхідних для надання допомоги. В організації описали це як "найгіршу нестачу фінансування за останні роки".

Як повідомлялося, ООН узимку надасть допомогу 900 000 цивільних українців.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Всі статті