ООН очікує погіршення гуманітарної ситуації в Україні та збирає кошти для підтримки на 2024 рік

Організація Обʼєднаних Націй розпочала ініціативу зі збору 46 млрд доларів на 2024 рік для гуманітарної допомоги людям, які постраждали від війни, зокрема в Україні та Ізраїлі. Про це 11 грудня повідомив "Reuters", - передає "Зе Бабель".

Управління ООН з координації гуманітарних питань зазначає, що майже 300 мільйонів людей потребуватимуть гуманітарної допомоги наступного року через збройні конфлікти, кліматичні зміни й економічні фактори.

"Я думаю, що Близький Схід в цілому, Газа і Західний берег, ймовірно, будуть зоною найбільшої потреби. Але Україна переживає відчайдушні часи та війну, яка відновиться повним розпалом наступного року. Цьому буде потрібно багато уваги", - сказав голова Управління Мартін Гріффітс.

Водночас в останньому звіті ООН відзначено погіршення гуманітарної ситуації в Україні, що є наслідком триваючої російської війни. У документі наголошується на зростаючих викликах, зокрема на щоденних атаках на ключові об’єкти цивільної інфраструктури, що призводять до жертв серед мирного населення.

Як зазначається, гуманітарна система зіткнулася з фінансовою кризою, оскільки минулого року ООН отримала трохи більше третини з 57 млрд доларів, необхідних для надання допомоги. В організації описали це як "найгіршу нестачу фінансування за останні роки".

Як повідомлялося, ООН узимку надасть допомогу 900 000 цивільних українців.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті