ООН хоче піти на серйозні поступки в санкціях проти росії для розблокування «зернової угоди» - ЗМІ

ООН нібито пропонує росії серйозні поступки в запроваджених проти неї санкціях, намагаючись домовитися про коридори для експорту українського продовольства. Про це пише німецький таблоїд Bild із посиланням на «секретний лист генсека ООН Антоніу Гутерріша до міністра закордонних справ рф сергія лаврова», - повідомляє hromadske.ua.

За даними видання, у листі до лаврова Гутерріш пропонує «чотири конкретні наріжні камені угоди між Секретаріатом ООН і рф», яка має «призвести до відновлення Чорноморської ініціативи».

Йдеться, зокрема, про дозвіл перепідключення державного «Россільгоспбанку» до міжнародної платіжної системи SWIFT через спеціально засновану дочірню компанію «RSHB Capital S.A.». Цей пункт був і серед офіційних вимог росії перед тим, як вона односторонньо вийшла із «зернової угоди».

Bild заявляє, що звернувся до Єврокомісії і там підтвердили, що «ЄС висловив росії через ООН свою відкритість для пошуку більш постійного, конструктивного рішення» через «дочку» «Россільгоспбанку».

Окрім того, за даними Bild, ООН хоче «застрахувати російські кораблі від українських атак» в Азовському та Чорному морях. Як зазначається, глава ООН у листі пише: «Страхова компанія, що фінансується ООН для російського експорту продовольства та добрив, може почати працювати з Lloyd’s протягом 4-6 тижнів».

Пропонується не лише «страхування вантажів для російського експорту продовольства та добрив», але також страхування «каско та P&I», тобто комплексне страхування від зовнішніх впливів на судна, що використовуються для транспортування, та страхування за збитки, завдані третім особам.

Третім пунктом, за даними Bild, є допомога з розмороженням активів російських компаній з виробництва добрив у Європейському Союзі. У листі генсек ООН начебто просить подати список конкретних рахунків чи активів та вказує, що російські компанії з виробництва добрив мають звернутися до відповідних національних органів ЄС за відповідними «винятками».

Окрім цього, Гутерріш начебто пропонує дозволити швартуватися в портах країн ЄС російським кораблям, які перевозять харчові продукти та добрива через швидкі портові дозволи.

У Єврокомісії сказали Bild, що санкції ЄС передбачають «цілеспрямовані винятки, щоб дозволити російським кораблям доступ до портів ЄС, якщо це необхідно для закупівлі, імпорту або транспортування сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, включно з пшеницею та добривом».

Тож видання припускає, що ООН працює над спрощенням складних «винятків» для російських кораблів, які хочуть отправлятися до Європи з харчами та добривами.

Bild зазначає, що звернувся до офісу генсека ООН по коментар, але залишився без відповіді.

Неназваний український посадовець сказав таблоїду, що пропозиції Гутерріша є «неймовірною образою», а український уряд «за жодних обставин» не повернеться до «зернової угоди» з росією за цих умов. Україна також не відмовиться від свого права атакувати російські військово-морські кораблі та незаконно побудовані споруди, наприклад, Кримський міст, щоб продовжувати наступ.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті