Офіс Генпрокурора: за фактами вбивства 124 військовополонених на полі бою розслідують 49 карних справ

Правоохоронці розслідують 49 кримінальних проваджень за фактами вбивства 124 військовополонених на полі бою. Про це повідомив начальник управління Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу Генпрокурора Денис Лисенко, - повідомляє 6 листопада пресслужба Донецької прокуратури.

Вказано, що стрімкий зріст випадків вбивств українських захисників під час здачі в полон почався у кінці минулого року і досяг безпрецедентних масштабів в цьому. Найбільше випадків зафіксовано в Донецькій області.

"Вчора в Донецькій області було зареєстровано чергові два факти вбивства українських військовополонених під час здачі в полон. Ці події сталися 23 жовтня в східній частині міста Селидове, тоді було вбито трьох військовополонених, та 1 листопада поблизу смт Вишневе Селидовської територіальної громади, коли ще трьох військовополонених розстріляли окупанти", - цитується Лисенко.

"Ми зараз займаємось аналізом всіх цих випадків, пошуком патернів, закономірностей. І зараз вже будуємо справи стосовно представників вищого командування збройних сил РФ, які, на нашу думку, можуть бути причетні до організації таких злочинів або до невжиття заходів щодо їх припинення і покарання винних. Тому ми розглядаємо всі ці випадки комплексно і участь того чи іншого збройного підрозділу, звісно, аналізується нами у кожному конкретному випадку. Але це не знімає відповідальності з командирів", – зазначив начальник управління.

Як повідомлялося, бійці ЗСУ у Курській області взіли у полон російського військового, який був свідком військових злочинів росіян - страти українських полонених. 

Статті

Світ
06.11.2024
09:17

«Схема мирного врегулювання буде такою …». Російські ЗМІ про Україну

Завдання Россі, яка вже частково стала на військові рейки, - для початку звільнити лівобережну Україну, після втрати якої Київ не зможе чинити опір довго. Щодо самого Києва, то його явно не можна штурмувати в лоб: тільки блокада
Країна
05.11.2024
19:21

Процедура оформлення інвалідності потребує реформи. Уряд пропонує зміну вивіски

Ті, хто не має пожиттєвого статусу людини з інвалідністю і мають продовжувати свій статус регулярно, як правило – щороку, не знають, що робитимуть з січня 2025, коли уряд пообіцяв ввести в дію незрозумілі і непояснені зміни.
Світ
05.11.2024
10:05

Володимир Фесенко: "Є ризик того, що Молдова може застрягнути в болоті невизначеності, на півшляху до ЄС"

Наступного року в Молдові пройдуть парламентські вибори, де і буде вирішуватись подальша політична доля країни, яка є парламентською республікою за формою правління.
Всі статті