Офіс Генпрокурора відстояв в суді охоронні зони Музею в Пирогові

Офіс Генпрокурора України відстояв в суді охоронні зони Музею в Пирогові на Київщині, які не підлягають забудові. Про це Офіс Генпрокурора повідомляє у Телеграм 22 червня.

"Прокурори Офісу Генпрокурора України у Київському окружному адмінсуді домоглися скасування незаконного наказу Міністерства культури і туризму від 2007 року щодо суттєвого зменшення зон охорони Національного музею народної архітектури та побуту України в Пирогові. Також суд зобов’язав Міністерство культури та інформаційної політики прийняти новий наказ про встановлення належних охоронних зон", - йдеться у повідомленні.

Нагадується, що з метою збереження пам’яток та цілісної музейної експозиції навколо музеїв просто неба встановлюються зони охорони, які передбачають режим використання прилеглих земель із забороною певної діяльності. У 2005 році Мінкультом було визначено охоронні зони навколо Музею в межах майже 2 км та забороною будівництва нерухомості. Однак, у подальшому цю зону було суттєво зменшено до 25 м. Прокурори встановили, що таке зменшення здійснено без наукового обґрунтування та проведення натурних обстежень території Музею, а нові охоронні зони не забезпечують оптимального візуального сприйняття музейної експозиції та її захисту від шкідливих впливів.

Відсутність належних зон охорони зумовила ризик безповоротної втрати неповторного ландшафту внаслідок забудови прилеглих до Музею територій, активізації зсувоутворення, забруднення підземних та поверхневих вод, а також деформації розміщених на території Музею унікальних дерев’яних зразків народної архітектури, зведених у ХVІ–ХХ століттях.

Після встановлення цих обставин прокурори звернулися з позовом до суду, який повністю задоволено.

Таким чином, наголошують в прокуратурі, Музей в Пирогові, який функціонує вже понад півсторіччя, й надалі відіграватиме значну роль у збереженні архітектурно-мистецької спадщини минулого як засобу духовного виховання і розвитку української національної самосвідомості.

"Музей в Пирогові є національною скарбницею традиційної культури Українського народу, в якому представлено понад дві сотні цінних архітектурних експонатів, що будувались в різні періоди на етнічних українських землях. Особливістю музею просто неба є розміщення експонатів на відкритому просторі, що потребує достатньої «вільної території» для належного сприйняття архітектурного ансамблю", - підкреслюється у повідомленні.

Статті

Донбас
07.07.2024
17:38

Як "бойові буряти" з приазовськими греками навіки побраталися. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня допитливі читачі могли за пафосними заголовками публікацій ЗМІ окупованого Донбасу побачити реальну картину "поліпшення життя" в "народних республіках". Для цього навіть не треба було вчитися езопової мови або читати між рядків....
Країна
05.07.2024
12:15

"Муніципальна няня" тепер і для ВПО: особливості програми

Тепер у всіх тих батьків, які переїхали з постраждалих громад і самі виховують дітей, без підтримки рідних і близьких, є можливість отримати гроші від держави на фінансування послуг няні
Країна
04.07.2024
10:23

Земельна реформа, рейдери, війна і не тільки… Про що не мовчать фермери прифронтової Дніпропетровщини

Що насторожує в цій реформі? Під час війни можливість концентрувати в одних руках до 10 тис гектарів землі – погана історія. Уявіть, що аграрій скупить ці 10 тисяч в одній громаді. Це породжує монополію, монополія –  корупцію.
Всі статті