Нідерланди можуть розконсервувати найбільше родовище газу в Європі – Bloomberg

Нідерланди можуть розконсервувати найбільше родовище газу в Європі – Гронінгенське. Про це 6 жовтня повідомляє Bloomberg.

Журналісти зазначають, що це родовище перебуває у процесі закриття. Причина цього в тому, що буріння призводило до землетрусів, і голландська влада не хоче ризикувати, викликаючи негативну реакцію мешканців.

Міністр гірничодобувної промисловості Нідерландів Ганс Війлбріф заявив, що продовжувати видобуток є небезпечним, але країна не може ігнорувати проблеми інших країн Європи.

"Відсутність газу може змусити нас ухвалити це рішення", - заявив чиновник.

При цьому через вторгнення в Україну росія різко скоротила постачання природного газу у відповідь на санкції. До 2022 року на цю країну припадало до третини імпорту газу до Європи. А нещодавні вибухи на газопроводі "Північний потік" фактично поставили хрест на постачання Німеччини.

Офіційні особи Нідерландів запропонували Німеччині продовжити термін служби своїх атомних станцій, оскільки це буде безпечнішим варіантом. У Німеччині вже готуються до такого рішення, але шукають інші способи забезпечити себе газом.

Зазначимо, що Гронінген є опорою постачання газу до Європи з 1963 року. І навіть після півстоліття в ньому все ще знаходиться близько 450 мільярдів кубометрів видобутого газу на суму близько 1 трильйона доларів.

Нагадаємо, раніше в росії заявили, що готові постачати газ непошкодженою ниткою "Північного потоку-2".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Всі статті