"Нова архітектура закупівель унеможливить прояви корупції". "Агенцію оборонних закупівель" очолила нова директорка

Державне підприємство Міністерства оборони України "Агенція оборонних закупівель" очолила Марина Безрукова. Про це повідомило Міноборони України в Телеграм 29 січня.

"Марина Безрукова призначена директором державного підприємства Міністерства оборони України "Агенція оборонних закупівель". Міноборони видало відповідний наказ", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що Безрукова має більше 20 років досвіду в управлінні ланцюгами постачання та розвитку партнерства з іноземними компаніями (США, Канада, Європа, Близький Схід, Африка). В 2017-2024 роках працювала в Національній енергетичній компанії «Укренерго», де розробила та впровадила сучасну політику закупівель, засновану на принципах прозорості, ефективності та розподілу повноважень.

Марина Безрукова - магістерка з фінансів (КНУ ім. Тараса Шевченка (2001)), спеціалістка з правознавства (КНУ ім. Тараса Шевченка (2007)), магістерка управління бізнесом – MBA (Київська школа економіки (2020)). Із січня 2017 року працювала в НЕК "Укренерго" на посадах члена правління, директора з управління ланцюгами поставок тощо. Раніше – в корпоративному секторі в компаніях різних сегментів економіки.

"Міноборони вибудовує нову архітектуру закупівель, яка унеможливить прояви корупції та буде відповідати стандартам НАТО. Зміна менеджменту - це перший крок до кардинального перезавантаження "Агенції оборонних закупівель". Наш пріоритет - це своєчасне та якісне забезпечення наших воїнів усім необхідним. Без простору для корупції", - цитуються в повідомленні слова заступника Міністра оборони Дмитра Кліменкова.

Зазначається, що "Укренерго", де на керівних посадах працювала Безрукова, однією з перших серед держкомпаній перевела всі закупівлі на платформу ProZorro, створила інститут уповноважених осіб, відповідальних за закупівлі, дирекцію з управління ланцюгами постачання з категорійним менеджментом у закупівлях, а також впровадила допоміжні функції внутрішнього аудиту та комплаєнсу.

"Результат - зниження цін в закупівлях в середньому на 14%; зменшення середнього часу проведення закупівель на 20%; підвищення кваліфікації закупівельної команди. За останні п’ять років "Укренерго" заощадила на закупівлях понад 1,2 мільярда гривень", - пише Міноборони. 

"Ефективні та прозорі закупівлі зброї - запорука національної безпеки, а транспарентність, цифровізація та нульова толерантність до корупції - основні принципи нашої роботи. Ми маємо робити акцент на інноваціях та стратегічних партнерствах, щоб забезпечити найсучасніше озброєння для ЗСУ. Віддаючи перевагу передовим технологіям та постійно вдосконалюючи власний арсенал, ми суттєво покращимо оснащення наших військ", - цитуються слова директорки "Агенції оборонних закупівель" Безрукової.

"Зміна очільника - перший крок до трансформації "Агенції оборонних закупівель". Наступний етап - створення Наглядової ради з професійних та компетентних менеджерів міжнародного рівня", - підкреслюється в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що в Міноборони погодилися з більшістю зауважень щодо корупційних ризиків законопроєкту про мобілізацію.

Статті

Країна
17.10.2024
10:00

Агросектор України: мінна загроза

Ще у 2014 р. Уакраїна увійшла до п'ятірки країн з найбільшою замінованою територією. Сусіди за рейтингом: Сирія, Афганістан, Ємен та М'янма. Після повномасштабного рашистського вторгнення у 2022 р. ми очолюємо цей сумний список.
Світ
16.10.2024
07:41

«Наші війська вже підійшли до Миргорода». Російські ЗМІ про Україну

Ніхто не гарантує, що всі країни єдиним фронтом стануть на захист члена НАТО... Для самого альянсу немає жодної причини включати в себе Україну. Він і так користується нею як своїм плацдармом, не несучи при цьому жодної відповідальності.
Країна
15.10.2024
10:54

Друга річниця "повернення Донбасу додому": фестиваль міфів

Сама ідея апелювати до історії, говорячи про належність території до державних утворень, межі яких постійно змінювалися, – у сучасному світі виглядає дивно.
Всі статті