Норвегія надала для навчання українських пілотів у Данії два тренувальні літаки F-16

Норвегія надала для навчання українських пілотів у Данії два навчально-тренувальні літаки F-16. У випробувальному польоті перед відправленням до Данії взяв участь міністр оборони країни Бйорн Арільд Грам. Про це повідомляє hromadske з посиланням на норвезький мовник NRK.

У Данії українські пілоти та техніки проходитимуть навчання на американських винищувачах, які служили Норвегії з 1980 року, поки у 2022-му країна не перейшла на сучасні F-35. Також Норвегія направить до Данії десятьох інструкторів.

"У надзвичайній безпековій політичній ситуації вкрай важливо, щоб ми продовжували підтримувати Україну. Ми повинні планувати, тому що війна може затягнутися", — наголосив Грам.

NRK зазначає, що поки що незрозуміло, скільки F-16 зрештою отримає Україна, але, за припущенням, кількість переданих літаків може сягнути до 100 одиниць. Американські винищувачі повинні замінити український авіапарк радянських часів — Міг-29, Су-24 і Су-25.

Головнокомандувач ВПС Норвегії генерал-майор Рольф Фолланд запевнив, що за літаками, які передадуть для навчання українських пілотів, добре доглядали.

"Літаки знову підняли та привели в дію. Попри те, що це технологія 1970-х років, ці літаки все ще є потужними", — додав Фолланд.

За словами підполковника Борда Бакке, командира навчальної місії в Данії на F-16, Норвегія відправляє хоч і зняті з експлуатації, але модернізовані літаки.

"Літак використовуватиметься для ведення бойових дій у повітрі та ударів по землі. Їх оснастять безпілотними системами й ракетами, які уражатимуть цілі на землі", — розповів Бакке.

Нагадаємо, Нідерланди прийняли рішення розпочати підготовку перших 18 винищувачів F-16 для передачі Україні. 

Як повідомлялося, президент Зеленський заявив, що надання Україні F-16 залежить від швидкості навчання пілотів. 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті