Норвегія надала для навчання українських пілотів у Данії два тренувальні літаки F-16

Норвегія надала для навчання українських пілотів у Данії два навчально-тренувальні літаки F-16. У випробувальному польоті перед відправленням до Данії взяв участь міністр оборони країни Бйорн Арільд Грам. Про це повідомляє hromadske з посиланням на норвезький мовник NRK.

У Данії українські пілоти та техніки проходитимуть навчання на американських винищувачах, які служили Норвегії з 1980 року, поки у 2022-му країна не перейшла на сучасні F-35. Також Норвегія направить до Данії десятьох інструкторів.

"У надзвичайній безпековій політичній ситуації вкрай важливо, щоб ми продовжували підтримувати Україну. Ми повинні планувати, тому що війна може затягнутися", — наголосив Грам.

NRK зазначає, що поки що незрозуміло, скільки F-16 зрештою отримає Україна, але, за припущенням, кількість переданих літаків може сягнути до 100 одиниць. Американські винищувачі повинні замінити український авіапарк радянських часів — Міг-29, Су-24 і Су-25.

Головнокомандувач ВПС Норвегії генерал-майор Рольф Фолланд запевнив, що за літаками, які передадуть для навчання українських пілотів, добре доглядали.

"Літаки знову підняли та привели в дію. Попри те, що це технологія 1970-х років, ці літаки все ще є потужними", — додав Фолланд.

За словами підполковника Борда Бакке, командира навчальної місії в Данії на F-16, Норвегія відправляє хоч і зняті з експлуатації, але модернізовані літаки.

"Літак використовуватиметься для ведення бойових дій у повітрі та ударів по землі. Їх оснастять безпілотними системами й ракетами, які уражатимуть цілі на землі", — розповів Бакке.

Нагадаємо, Нідерланди прийняли рішення розпочати підготовку перших 18 винищувачів F-16 для передачі Україні. 

Як повідомлялося, президент Зеленський заявив, що надання Україні F-16 залежить від швидкості навчання пілотів. 

Статті

Країна
05.11.2024
19:21

Процедура оформлення інвалідності потребує реформи. Уряд пропонує зміну вивіски

Ті, хто не має пожиттєвого статусу людини з інвалідністю і мають продовжувати свій статус регулярно, як правило – щороку, не знають, що робитимуть з січня 2025, коли уряд пообіцяв ввести в дію незрозумілі і непояснені зміни.
Світ
05.11.2024
10:05

Володимир Фесенко: "Є ризик того, що Молдова може застрягнути в болоті невизначеності, на півшляху до ЄС"

Наступного року в Молдові пройдуть парламентські вибори, де і буде вирішуватись подальша політична доля країни, яка є парламентською республікою за формою правління.
Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Всі статті