Німецькому розвіднику і його посібнику, які продали росії секретні розвіддані про Україну, загрожує довічне ув'язнення - Reuters

Полковника Бундесверу, який очолював відділ безпеки Федеральної розвідувальної служби Німеччини, разом із спільником судять у Берліні за держзраду та розголошенні держтаємниць російським спецслужбам. Про це повідомила агенція Reuters 13 грудня. 

"Росія заплатила колишньому солдату, який працював на зовнішню розвідку Німеччини (BND), щонайменше 450 тисяч євро в обмін на інформацію про зброю, якою Захід озброює Україну, повідомили в середу в суді. Прокурори звинуватили Карстена Лінке та його спільника, німецького торговця діамантами російського походження Артура Еллера, у державній зраді у справі, яка проливає світло на вразливість Німеччини перед російським шпигунством", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року стало шоком для німецької системи безпеки, яка втратила пильність після того, як Німеччина встановила вигідні відносини з торгівлі енергоносіями зі своїм гігантським східним сусідом.

"Федеральна розвідувальна служба, яка чотири роки тому переїхала до нової будівлі вартістю 1,5 мільярда євро, найбільшої подібної штаб-квартири у світі, була настільки заскочена зненацька, що її голова Бруно Каль перебував у Києві того ранку, коли путін 22 лютого розпочав повітряне, морське і наземне вторгнення в країну", - підкреслюється  в повідомленні.

Зрештою, за словами прокурорів, один з офіцерів розвідки Каля, керівник підрозділу радіотехнічної розвідки, виношував план продажу секретів розвідувальній службі ФСБ росії, колишньому відомству самого путіна.

"Стоячи перед двома обвинуваченими, які сиділи в скляних клітках в іншому кінці судової зали, головний прокурор заявив, що Лінке погодився допомогти багатому російському бізнесмену, знайомому Еллера, отримати посвідку на проживання в Німеччині, а також погодився надавати інформацію для ФСБ", - пише Reuters.

Зазначається, що обвинувачуваним загрожує довічне ув'язнення.

Раніше розвідка Швейцарії заявила, що російські дипломати продовжують займатися шпигунством у країні.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті