Німецького медика Червоного Хреста засудили в Білорусі до смертної кари за "найманство і шпигунство"

У Білорусі засудили до смертної кари німецького медика. Про це з посиланням на міністерство закордонних справ Німеччини та білоруських активістів пише "BBC" 19 липня. 

"Суд у Білорусі засудив до смертної кари німецького медика. Раніше його визнали винним у тероризмі та найманській діяльності, повідомили правозахисники. 30-річного Ріко Крігера визнали винним у шести злочинах на закритому суді в червні, йдеться в заяві однієї з провідних активістських організацій Білорусі "Вясна". Організація заявила, що тепер йому загрожує розстріл, - пише "BBC". - Що стало причиною пред'явлення звинувачень, залишається незрозумілим, і державне інформаційне агентство країни не опублікувало у своєму звіті жодних додаткових подробиць про звинувачення".

Зазначається, що Білорусь - остання країна в Європі, де досі приводиться у виконання смертна кара. Мінськ наполягає, що ця міра покарання застосовується за особливо тяжкі злочини, включно з державною зрадою.

Міністерство закордонних справ Німеччини в короткій заяві підтвердило, що громадянин країни засуджений до смертної кари в Мінську, але не назвало ім'я Крігера.

"МЗС і посольство в Мінську надають зазначеній особі консульську підтримку та інтенсивно працюють із білоруською владою в її інтересах", - заявило відомство, зазначивши, що Німеччина вважає смертну кару жорстокою і негуманною формою покарання і виступає за її скасування в усьому світі.

В організації "Вясна" повідомили, що ймовірні злочини Крігера охоплюють найманську діяльність, шпигунство, тероризм, створення екстремістського угруповання, незаконні операції з вогнепальною зброєю і вибуховими речовинами. У заяві йдеться, що це перший випадок, коли когось судили в Білорусі за найманську діяльність.

"Група, що базується в Мінську, заявила, що Крігер, який працював медиком у німецькому Червоному Хресті, перебуває під вартою з листопада 2023 року", - сказано також у повідомленні "BBC".

Частково судовий процес проходив за закритими дверима. У «Вясне» не знають, чи оскаржив Крігер свій вирок і чи набув він чинності. 

У профілі Крігера в мережі LinkedIn зазначено, що раніше він працював у службі безпеки посольства США в Берліні, а потім перейшов в охорону здоров'я, працюючи медбратом і спеціалізуючись на невідкладній медичній допомозі.

"Вясна" припускає, що звинувачення, пред'явлені Крігеру, можуть бути пов'язані з його ймовірною причетністю до полку імені Кастуся Калиновського - групи білоруських громадян, які добровільно воюють в Україні на боці Києва. Зазначається, що "BBC" не може це незалежно перевірити.

"Поки що не зрозуміло, як Крігер міг бути пов'язаний із полком Калиновського. Білоруські опозиційні ЗМІ припускали, що він міг мати відношення до "Західного" батальйону полку", - пише також "BBC". 

У повідомленні в мережі X лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська, яка живе у вигнанні в Литві, заявила, що вона "стурбована новинами".

Раніше повідомлялося, що в РФ заговорили про узаконення смертної кари, депутатка держдуми запропонувала стратити терористів із "Крокуса" в Білорусі.

Статті

Донбас
22.12.2024
19:05

Ватажки «ДНР» і «ЛНР» пообіцяли Путіну поселити безхатченків у вкрадені квартири і підвищити народжуваність. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня публікації в ЗМІ окупованого Донбасу були міцно зав'язані на прямій лінії кремлівського диктатора. Можна сказати навіть більше: «Знає кішка, чиє сало з'їла». Ватажки «республік» прекрасно знали, що жителі «ДНР/ЛНР» спробують...
Країна
21.12.2024
10:15

Економічні підсумки-2024: і це минеться…

Зрозуміло, що українці не стали менше їсти та не перестали купувати одяг та взуття. Просто їх самих у країні стало значно менше.
Донецьк
20.12.2024
11:00

Телемедицина на Донеччині: між ідеєю та практикою

Телемедицина – це медична послуга, яка надається на відстані через електронні засоби зв’язку. Простими словами - онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або комп’ютера.
Всі статті