Німеччина не буде висилати українських чоловіків призовного віку

Німеччина не буде висилати українських чоловіків призовного віку. Про це сказав у інтерв'ю Укрінформу голова комітету в закордонних справах Бундестагу Міхаель Рот.

"Право відмовитися від військової служби закріплено в Німеччині на конституційному рівні. Тому я однозначно поділяю думку нашого міністра юстиції Марко Бушмана: Німеччина не видворить нікого, хто може бути призваний на військову службу в Україні", - сказав депутат.

При цьому він запевнив, що добре розуміє дискусію, яка є дуже суперечливою в українському суспільстві. З одного боку Україна намагається зберегти життя своїх воїнів, у той час як Путін постійно примусово відправляє сотні тисяч погано навчених людей на поле бою і використовує їх як гарматне м’ясо. З іншого, Україні також потрібні солдати на полі бою, щоб захистити країну.

Говорячи про українських біженців загалом, політик спростував російські наративи про те, що німці нібито втомилися від українців, які перебувають у ФРН, а це понад один мільйон людей.

Солідарність залишається, запевнив Рот, але визнав проблему, яка полягає в тому, що інтеграція і працевлаштування українців відбуваються не дуже добре. Парламентарій висловив задоволення, що федеральний уряд це нарешті зрозумів і хоче зменшити бюрократичні перешкоди.

Наразі в Німеччині офіційно перебуває понад 190 тисяч чоловіків віком від 18 до 60 років.

Нагадаємо, Чехія також не повертатиме в Україну чоловіків призовного віку. 

Як повідомлялося, у РНБО визнали, що не можуть примусово повернути ухильників з-за кордону. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті