Незважаючи на зсув лінії фронту, аграрії Донеччини планують засіяти 214 тис га ярих культур

У Донецькій області, незважаючи на зсув лінії фронту, аграрії планують засіяти 214 тисяч гектарів ярих культур. Про це на брифінгу заявила заступниця директора департаменту агропромислового комплексу і земельних ресурсів Донецької ОВА Олена Рибакова, - повідомляє Укрінформ.

«У цьому році на Донеччині аграрії планують засіяти 214 тисяч гектарів ярими культурами. А якщо порахувати разом з озимими, що були засіяні наприкінці минулого року, то ця площа складає 337 тисяч гектарів... І незважаючи на зсув лінії фронту, ми знаємо… Але ця зона якраз за Авдіївкою, Очеретинська громада в нас і не була включена в прогнозну площу. Бо, зважаючи на ситуацію, там не почали сіяти. Тобто поки що цифра 337 тисяч гектарів - вона в області не зменшилась», - заявила Рибакова.

За її словами, сьогодні ярих культур на Донеччині засіяли вже на площі 80 тисяч гектарів, а це майже 74% до запланованого.

«Тобто зернових культур сівба вже практично закінчується. А ось сівба кукурудзи на зерно ще триває, і соняшник тільки починається», - констатувала Рибакова.

Вона нагадала, що в 2021 році посівна площа в Донецькій області була 1,4 мільйона гектарів, а зараз 337 тисяч гектарів.

За словами чиновниці, поля у регіоні продовжують страждати від обстрілів.

«Звісно, посівні поля продовжують страждати. Але якщо ми не беремо територію на лінії зіткнення, то ті обстріли, які зачіпають тилові громади, то на це досить оперативно реагують рятувальники ДСНС… Рятувальники виїжджають, обстежують, фіксують те місце, де краще не заїжджати. Тобто трактор там просто об'їжджає або там прибирають залишки цих снарядів і загортають ями й продовжують обробляти», - пояснила вона.

Як повідомлялося, за останніми розрахунками (на кінець лютого 2024 року), український аграрний сектор зазнав понад $80 мільярдів прямих збитків і втрат внаслідок повномасштабного вторгнення.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті